Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Zvětšení/zmenšení střihu

Okomentováno od Jana v 7.8.2017, 20:13

V sedu bych to prodloužila asi o 2 cm a zbytek rozdělila mezi lýtko a stehno.

Jano, udělala jsem takto (v sedu prodlouženo o 2 cm, na stehně na lýtku vždy o cca 4 cm) a myslím, že pro sed to bylo dobré rozhodnutí. Nicméně jsem zapomněla prodloužit i zip, nechala původní krátký (12 cm) a ve výsledku je celý předek kalhot takový "trochu divný" (to píšu hlavně jako upozornění pro kohokoliv, kdo je podobný začátečník a pouštěl by se do stejné úpravy, mně to prostě vůbec nedošlo).

Jak se ta úprava projevila na celkové délce kalhot úplně nevím, ale asi dobře (nohavice sahaly po bosou patu). Nicméně protože jsou kalhoty poměrně úzké, muž se rozhodl, že je chce kratší, takže jsem nakonec asi 2 cm na celkové délce ubírala.

A pro kohokoliv, kdo by šil podle pánského střihu kalhot 6933 Burda - přesto, že obvod sedu odpovídal velikosti 48, byly výsledné kalhoty po celé délce nohavic velmi úzké, musela jsem je rozšířit. Až tak, že kolem stehen byly spíš jako elasťáky. A myslím, že disproporčností postavy to nebylo. Takže doporučuji nechat si širší švové přídavky, já teď zkusím šít podle velikosti 50 a případně upravit sed.