Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Zvětšení/zmenšení střihu

Dobrý den, prosím o radu, jak zvětšit/zmenšit střih z Burdy. Jeden potřebuji zvětšit z vel. 122 na 164. Druhý potřebuji zmenšit z vel. 44 na 36. Předem děkuji :)!

Do toho bych se fakt nepouštěla (zvětšení či zmenšení bych prováděla max o dvě velikosti). Co je to za střihy? Nenašel by se střih ve srpávné velikosti, co by se dal upravit?

Aha, děkuji.. A aspoň z velikosti 140 na 164? Jsou to dětské šortky z dětského speciálu Burda 6/2013. Nebo nevíte náhodou o jednoduchém střihu na chlapecké šortky vel. 164? V pase do gumy nebo nápletu. 🙂

V posledním Ottobre jich je několik až do velikosti 170. Nebo použijte střih na tepláky, těch je víc 🙂

Ottobre mne nenapadlo .. zkusím, děkuji :-).

Proč je střih pro zádový díl v horní části rozšířený? Je to vidět třeba vlevo na té fotce. Dělala jsem si zkušební model podle takového střihu a nahoru bych si mohla přidat hrb Baby Jagy z Mrazíka. Různě jsem zkoušela všechno možné, nakonec jsem skončila u toho, že jsem záševek v pase prodloužila až nahoru k rameni. Ale to je takový hokus pokus. Je pravda, že když jsem podle toho ušila šaty, tak mi v zádové části pěkně přiléhají (a to jsem ještě zarovnala tu středovou linii). Jak mohu střih upravit, abych nemusela mít na výsledných šatech tenhle dlouhý záševek? Ne že by mi tak vadil, ale pokud bych chtěla střih použít na některou z mých nasyslených květovaných látek, tak by vzor v zadní části nevynikal. Zkouším marně vydedukovat, kde je problém. Vpředu by se měl také vylepšit výstřih, protože je tam materiál navíc, to jsem usoudila, že bych mohla vylepšit v ramenním švu.

Samozřejmě že by bylo ideální prostě dělat jeden zkušební model za druhým a ono by se to nakonec vyřešilo... ale já ty zkušební střihy tak hrozně nemám ráda 🙁

Nahrané soubory:

Technicky nejde o rozšíření v horní části, ale o zúžení v oblasti pasu. Možná by stálo za to porovnat upravený zadní díl s o číslo menší velikostí, jestli by nebyla více vyhovující, případně odšpendlila ten zadní středový šev.

Pokud odstává výstřih, odšpendlete jej směrem k prsnímu vrcholu, tento vzniklý záševek uzavřete a převeďte do prsního nebo pasového záševku.

Děkuji za rady. Teď jsem v tom teda ztracená úplně, protože je to střih z Burdy velikost 44, a podle tabulek bych měla mít přes prsa 46-48. Poslední dobou si připadám jako Béda Hudeček (Jáchyme, hoď ho do stroje), kterému kondiciogram předpovídá nulovou inteligenci, nějak mi to nemyslí. Budu holt dál zkoušet. Steh za stehem mě už tak zblblo, že jsem si dala za úkol vytvořit střih na rovné šaty (styl LBD), který bych mohla obměňovat podle potřeby změnou látky, výstřihu, přidáním rukávů atd. Jenže teď nemůžu několik měsíců počítat s pomocníkem na měření pro výrobu střihu na míru, tak se musím poprat s úpravou stávajícího.

Dnes jsem ty šaty měla znovu na sobě a fakt jsem s nimi na zádech a v pase spokojená. Ten výstřih ani tak neodstává, jako je připláclý dovnitř (jakoby vpadnutý), takže je to asi ta lepší varianta nesedícího výstřihu 🙂 Chtěla bych střih použít i na svislé proužky, takže ten střih musí být perfektní.  Šaty musí mít aspoň nějaký tvar, protože při své tělesné korpulenci nemůžu mít na sobě něco beztvarého. Ty proužky budou fakt výzva.

On je obvod prsou takové nicneříkající číslo v rámci výběru správné velikosti střihu. Stačí mít užší záda a "problém" je na světě. Pokud vím, tak třeba Peťa snad kombinuje tři různé velikosti střihu, zrovna pro záda bere to nejmenší číslo.

To mě nikdy nenapadlo, pořád jsem si myslela, že mám široký hrudník (= i záda) a nebrala jsem v potaz, že mám podprsenku 75G a tudíž mám objem "nahnaný" vpředu. Tady je fakt vidět, že u nestandardních postav je dobře udělat svůj vlastní základní střih.