Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Zkusenosti se strihy

12
Okomentováno od Gaome v 19.2.2019, 10:26

Zdravím, koupila jsem si střih od McCalls na kabát. Prý easy... Docela šiju a pár kabátů jsem si narýsovala sama tak snad nejsem úplné kopyto ale nejsem schopna pochopit jak mám dát střih dohromady. U Burdy jsou malá čísla která pasují k sobě, a pasové a jiné linie také sedí. Ale u tohohle kabátu jsem opravdu vystříhla správné varianty správné velikosti a nic. Když složím díly podle pasové linie tak mi cca 1,5cm přebývá. Když to složím podle okraje, nesedí pasová linie ani spodní lem. Neumím anglicky takže asi dělám něco fakt špatně co je popsané v návodu nebo nevím. Ještě jsou tam takové malé trojůhelníčky které se mají podle videa co jsem našla vystříhávat ven, ale ty na sebe taky nikde nelícují. Poradil by mi někdo prosím? Už opravdu nevím jak to dát dohromady a říkám si že střih za 300 snad nemůže být takhle pokřivený 🙁

Patrně máte střih č. 6800. Ten jsem šila již 2x, všechno šlo dohromady dobře. Kabát je na sestavení opravdu velmi jednoduchý. Ty trojúhelníčky prostě vyznačte, jak se vám líbí, jsou to sesazovací značky, pokud nesedí, tak se mezi nimi musí delší díl mírně navolnit, jen kabát je mnohadílný princess, takže tam je navolnňování docela dost, sice jen o kousek, ale je to tam.

Nemáte nějakou fotku těch vašich kabatu? Taky se na tento model chystám. Seděla vám spotřeba látky nebo je to jako u burdy nadhodnocené?

Okomentováno od whitehorse v 24.2.2019, 14:59

Nemáte nějakou fotku těch vašich kabatu? Taky se na tento model chystám. Seděla vám spotřeba látky nebo je to jako u burdy nadhodnocené?

vzhledem k tomu, že kvůli mé nezkušenosti všechno nevyšlo, jak by mělo, tak bych je raději nezveřejňovala, spotřeba je nadhodnocená, o kolik nevím, ale už jsem dokázala ušít kabát (dle jiného střihu) z cca o metr méně látky, než bylo předepsáno, teda podsádky předního dílu a spodní límce byly z jiných materiálů. 6800 sežere logicky látky hodně, je to hodně bohatý princess s téměř kolovou sukní

12