Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Zkušební model kabát

Stránky:12

Zdravím vsechny.

Mám v plánu ušít kabát a zkusila sem pro začátek zkušební model. Kabát bude podle střihu McCalls 6800. Vzhledem ke svým proporcim sem zvolila velikost 18 (přes prsa mám 99-100cm, v pase 82). Zkrácení na petite protože měřil jen 160cm.

Připadá mi, že i po úpravě vysazení rukávu to není ono a je to asi široké. Do kabátu přijde ještě vrstva flanelu, tak o kousek prostoru bude potřeba,ale toto je asi moc. Co myslíte? Kde co zabrat, aby to sedělo jak kabát sedět má.

Nahrané soubory:

Rozhodně je to moc velké. Šla bych určitě o číslo míň, možná i do velikosti 14, ale to záleží na tom, jak to chceš mít vypasované, jestli pod kabátem nosíváš tlustý svetr atd. Na každém střihu jsou napsané obvodové mírý hotového oděvu, tak je zkus porovnat s nějakým kabátem, který ti sedí.

Díky moc Jani,

zkusím tedy velikost 16, 14 by asi byla malá. podle tabulky velikostí - do 14 bych se nejspíš nevešla (těch 92 přes prsa je dost málo), ta vypadá opravdu o hodně menší. ale ta 16 by byla nejspíš lepší. ono i "jen" pár cm co je mezi nimi rozdíl svoje udělá a pak se to lépe nafituje.

hotové míry tam právě nejsou a dobře padnoucí kabát není k dispozici, proto si chci konečně ušít. A bohužel vzhledem k množství dílů, ze kterých je, navíc s přídavky, tak bych se asi dobře nedoměřila. Nějaký svetr sem zvyklá nosit, moc tlustý ne, ale nějaký přece jen, toto bylo zkoušeno jen na tričko (což asi taky není ideální, ale někdy to člověk obleče i jen na tenkou halenku).

tak dopisuji příspěvek - už sem ty rozměry našla, akorát ne tam kde sem je čekala, ale přímo na stránkách 🙂

Nahrané soubory:

U vogue střihů jsou míry hotového modelu napsané i přímo na střihových dílech, podle McCalls jsem nikdy nešila, ale řekla bych, že to bude asi stejně. Nejde tam o míry, ale o to, že velká čtyřka má vždycky hrozně velké přídavky na volnost, já taky šiju velikost 16, ačkoliv míry odpovídají spíš 18/20.

Velká 4? Myslis McCalls,vogue a další?

Tady jsou podle tabulky přídavky na volnost 13cm, což v případě takového kabátu je asi dost.

Díky moc Jani, zkusím 16 a zada možná 14 (obdobně jako sem tuším síla saty).

Jani, ještě mám dotaz. Myslíš, že ten střih, pokud si trošku pohraju s měřením půjde zmenšit na velikost 12? aktuálně mám sadu co končí velikostí 14, ale asi bych pro dceru potřebovala jít teda až na 12.

Jde to určitě, u vícevelikostbích střihů je to dost jednoduché - stačí přeměřit o kolik se jednotlivé velikosti liší.

Více jsem postup rozepisovala zde https://stehzastehem.cz/2016/03/23/upravy-strihu-prodluzovanizkracovani-a-rozsirovanizuzovani/ .

Jani díky moc, na ten článek sem už zapomněla a skvělá připomínka.

Sice to s těmi 15 díly střihu bude pakárna (jak tam správně píšeš), ale bude to snadnější než vše přeměřovat.

Tak sem zkusila nakonec velikost 16, v pase musím trošičku povolit, ale jinak vyrazne lepší. Co myslíš?

Bude tam ještě zateplení flanelem a podsivka, tak by to snad mohlo být.

Nahrané soubory:
Stránky:12