Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Zimní kabát - výztuhy

Stránky:12

A rukavovou hlavici určitě vyztužit, vypadá to o mnoho lépe. 🙂

Okomentováno od NielaD v 21.12.2017, 18:11

Hezký den háčkuju se k tématu. Prosím čím tužit tyto dva kabáty bude stačit vaše Lila? A rukávovou hlavici také vyztužit?  Děkuji Daniela

ten kabát jsem šila

opravdu ušijte zkušební model, včetně límce, já to šila nejdřív z deky a ukázalo se, že je strašně úzký v zádech, ten úžasný límec je jako kapuce zcela nepoužitelný, pohyblivost v rukávech nic moc a instrukce na všití zipu nesrozumitelné

Můžete, prosím, upřesnit, co myslíte tím, že límec je jako kapuce nepoužitelný? Nedrží na hlavě, padá...?? Mně totiž na tomto kabátu nadchl právě ten krásný, a jak se mně zdálo, velice variabilní límec....právě přemýšlím že si tento střih jen kvůli límci seženu a "nasadím" na jiný trup, bez princesových švů....

Jinak všem třem dámám děkuji za tento web, je inspirativní, poučný, .....těším se na další články a výzvy , přeji hodně lásky a nápadů i v nadcházejícím roce...

Okomentováno od Alena v 22.12.2017, 12:57
Okomentováno od NielaD v 21.12.2017, 18:11

Hezký den háčkuju se k tématu. Prosím čím tužit tyto dva kabáty bude stačit vaše Lila? A rukávovou hlavici také vyztužit?  Děkuji Daniela

ten kabát jsem šila

opravdu ušijte zkušební model, včetně límce, já to šila nejdřív z deky a ukázalo se, že je strašně úzký v zádech, ten úžasný límec je jako kapuce zcela nepoužitelný, pohyblivost v rukávech nic moc a instrukce na všití zipu nesrozumitelné

Aleno děkuji  určitě  budu šít zkušební model. A dofitovala jste jej?  Myslím, že díky princesu to půjde. A hloubka průramku také půjde regulovat. A límec plánuji využívat jako kapuci jen v ohrožení... tak snad si jinak sedmem.  Daniela

Okomentováno od barbara v 22.12.2017, 15:18

Můžete, prosím, upřesnit, co myslíte tím, že límec je jako kapuce nepoužitelný? Nedrží na hlavě, padá...?? Mně totiž na tomto kabátu nadchl právě ten krásný, a jak se mně zdálo, velice variabilní límec....právě přemýšlím že si tento střih jen kvůli límci seženu a "nasadím" na jiný trup, bez princesových švů....

Jinak všem třem dámám děkuji za tento web, je inspirativní, poučný, .....těším se na další články a výzvy , přeji hodně lásky a nápadů i v nadcházejícím roce...

Ten límec prostě není dost velký, promo fotka strašně klame, při ohrnutí nahoru nesahá ani do půlky hlavy a vzhledem ke střihu - v zásadě půlkruhu se ani jako kapuce nechová. Roztomilý a nepoužitelný designový kousek.

Dala bych si ještě pozor na rukávy, myslím, že byl trochu problém s délkou. Jo a "výstřih" je na kabát tak o 5 cm níže, než se u zimního kabátu sluší.

Já to nakonec neupravovala na konečný model, množství potřebné práce mne docela odradilo.

paní Alena: Díky za vysvětlení ohledně toho límce....tak nevím, docela jste mne zviklala, asi budu šít jiný kabát....ještě počkám na paní Danielu, došije-li, třeba předá své zkušenosti....

já se taky přidávám s dotazem. budu šít kabátovou bundu https://mccallpattern.mccall.com/m6800 model C na zip z materiálu 50%vlna a 50% viskoza, zateplovat hodlám vlněným vatelínem (jsem prostě zmrzlina a ráda bych ho nosila v teplotách pod bodem mrazu na což by 50% vlny nemuselo stačit). je nutná i prsní výztuha? a případně tužit žíněnkou jen ty přední střední díly nebo oba přední díly - střední a ten navazující princesový?

díky.

Mně to nepřijde jako kabátobunda svým střihem... To vytepletní chceš dávat k dílům z vrchní látky? tak jako tak bych asi prsní výztuhu přidala. Žíněnkou jak přední prsní díly, tak část toho bočního. Prostě jak klasický kabát.

No bude to takova netypická bunda. Bude to na zip, s kapuci,  takže spíš asi mi to víc evokuje bundu než kabát.

A zateplení bude u horní látky.  Takže vyztuha pod zateplení? Díky.

Stránky:12