Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Zimní kabát - výztuhy

Stránky:12

Dobrý večer, chtěla jsem poprosit o radu nebo rady :). Mám koupený vlněný flauš na zimní kabát. Plán je šít dle tohoto střihu - http://www.burdastyle.com/pattern_store/patterns/princess-coat-122011.  Prostudovala jsem články ohledně šití kabátu, ale i tak z toho nejsem příliš moudrá, pokud má ten "můj" kabát tolik švů a ještě princesové. Chtěla bych použít výztuhy spíše tkané a nenažehlovací, ale nechám si poradit 🙂 Netuším také, jaké koupit, pokud nechci úplně prkenný kabát. Děkuji 🙂

Kabát bude krásný!

Volila bych žíněnku, s tím, že ji vyystřihnete z jednoho dílu, čili nejdřív sešijete celý přední díl, střihivé díly poskládáte tak, že Vám vznikne jeden záševek od prsního vrcholu dolů a podle toho vystřihnete žíněnku. Skvěle se hodí třeba kabátová výztuha z našeho obchodu nebo ta, co mají například u Kalců (je z Interlany).

A postup bude podobný, jako u Bářina Sapporo kabátu - přichytíte jaen přední okraje krajinkou/tkalounem nebo šikmým proužkem zbyveným pružnosti.

Moc děkuji. Ano, na webu Burdy vypadá krásně :). Dobrá zpráva je, že, jak si čtu články k šití Vašeho kabátu opakovaně (stále dokola), je mi to vše trochu jasnější a hlava se mi motá méně :-D. Dokonce jsem dnes přišla i na stránku Vašeho eshopu, kde máte krásně rozepsáno k výztuhám, co a kolik. Zase se mi udělalo trochu lépe :-). Ještě tedy prostuduju šití Sapporo kabátku a vrhnu se na zkušební model :-).

Jak to člověk postupně šije, tak do sebe všechno zapadá. Držím pěsti, kdyby byl jakýkoliv problém, tak rády pomůžeme! (A taky se budeme těšit na fotky hotového kabátu. 🙂 )

Děkuji za pomoc ? Už mne napadla další otázka, jak jsem četla o Sapporo kabátu, a sice, ten burdovský model má také zdá se podsádku včetně předního dílu (asi všech 3 předních dílů, které se budou sešívat). Je dobré ji tam tak nechat, nebo ji mám střihnout zvlášť (jako jeden díl) a potom přišít? Co lépe vypadá, nebo proč to má Burda takto řešené?

Ja bych teda raději střihla jednu velkou podsádku. Výhodu by to mělo u kabátu, který by měl přední střední díl v jednom kuse, protože by se zmenšil objem materiálu na předním okraji. Tady ale pak bude spousta hmoty v těch přestřiženích a bála bych se, že by to mohlo dělat neplechu.

Dobře, děkuji za radu :-)!

Hezký den háčkuju se k tématu. Prosím čím tužit tyto dva kabáty bude stačit vaše Lila? A rukávovou hlavici také vyztužit?  Děkuji Daniela

Nahrané soubory:

Dala bych určitě kabátovou výztuhu, Lilla je na toto moc jemná.

Stránky:12