Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Žehlicí prkno pro parní generátor

12

Jinak u té mé parní stanice se uvádí, že má 2,8 barů a myslím, že je to naprosto dostačující.

Myslím, že u té mé bude problém s teplotou žehlicí plochy, protože má sice pět stupňů nastavení (poslední je len), ale abych něco vyžehlila (a nejedná se o přeschlé věci), tak musím nastavit minimálně 4 (bavlna) a len prostě nevyžehlí. Bude velký rozdíl mezi jednotlivými značkami. Ta moje je s té nízké cenové relace. Ráda bych jí vyměnila za nějakou lepší (= která lépe žehlí), ale nerada se zbavuji funkčních věcí. Naštěstí toho tolik nenažehlím, používám hodně sušičku, takže jí mám na vyžehlení šatů a halenek + na žehlení při šití.

Na tom mém generátoru je také více stupňů nastavení teploty, ale mám je pořád na maximum a na žehlící ploše teflonový návlek. Samotná teplota žehlící plochy je nízká, kupříkladu nažehlovací výztuhy tím připevnit nejdou... Prostě žehlí ta pára 🙂

Díky Jano, já nemám s kým konzultovat, tak jsem si myslela, že je to problém jen té mé. Teflonový návlek na prkně mám také. Na nažehlení používám takovou malou žehličku, která je úplně obyčejná bez napařování, někdy není na škodu mít takovou žehličku, zvlášť když není pára potřebná nebo hrozí, že by mohla žehlička ukápnout v nevhodný okamžik.

Okomentováno od Trinity v 28.6.2017, 21:13

Díky Jano, já nemám s kým konzultovat, tak jsem si myslela, že je to problém jen té mé. Teflonový návlek na prkně mám také. Na nažehlení používám takovou malou žehličku, která je úplně obyčejná bez napařování, někdy není na škodu mít takovou žehličku, zvlášť když není pára potřebná nebo hrozí, že by mohla žehlička ukápnout v nevhodný okamžik.

Já bych řekla, že Jana má na žehličce takovýto návlek https://www.sicistroje-shop.cz/zehleni/teflonove-navleky-pro-zehlicky (ne na prkně)

já mám teda tu žehličku u parní stanice bez nastavení teploty, nastavuje si automaticky sama.

@trinity Přesně, jak píše @whitehorse, mám návlek na žehličce, konkrétně tento https://www.sicistroje-shop.cz/teflonovy-navlek-pro-steam-master-dry-master-aeg . Ten mi umožňuje mít žehličku stále na maximální teplotu, i když žehlím hedvábí a díky tomu žehlička nikdy nekape, protoze to delaji zehlicky prave pri pouziti pary, kdyz samotna zehlicka neni dostatecne rozehrata. Mam teflonivy navlek i na obycejnou zehlicku, prave proto, aby toto nedelala.

🙂 To mám z toho, že se plácám v šicím slovníku mezi francouzštinou, češtinou a angličtinou, a místo ověření si domýšlím, co by to mohlo být. Kromě toho jsem vůbec netušila, že něco takového jako návlek na žehličku existuje, takové vymoženosti k nám na vesnici ještě nedorazily 😀 😀 😀

12