Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Základní střih na princesové šaty

12

Přeji pěkný den a prosím o tip. Sháním přesný střih jako na obr. a nedaří se mi nalézt na mou velikost. Burdy jsem prohledala, tento je z Diany ale ohromná velikost. Potřebuji na 34, 36. Moc děkuji.

Nahrané soubory:

toto je taký podobný, len je až 10, to je asi veľa?

http://www.simplicity.com/simplicity-pattern-8258-misses-and-plus-size-amazing-fit-dress/S8258.html

a mám uloženú ešte túto stránku http://patterns.bootstrapfashion.com/index.php/, dajú satam urobiť striny na mieru. ale ešte som neskúšala ako to funguje a ako sedia.

 

Děkuji 🙂

ta stránka se střihy na míru má tytéž střihy jako lekala.com

Ještě se zeptám. Je někde na webu možno dohledat, které Diany obsahují jaké střihy podobně jako je tomu u Burdy a dalších časopisů? Děkuji.

Myslíte, že kdyby se tento střih (třeba právě ten simplicity) použil na splývavou látku (třeba tuto: https://www.marlen.cz/latka-satovka-drobny-puntik-bila-cerna), příp. nějakou ještě s příměsí elastanu, že by to dělalo neplechu?

Jo a střih Burda 6821 (https://terrymoda.cz/strih-na-damske-saty-6821/), od vel. 34. Plus je, že jsou i s rukávy. Jen mají dole širší sukni, než ty na obrázku a šikmé záševky na prsou tam nejsou. Ale ty jsou potřeba? ;).

Já bych řekla, podle toho co sem v burde i Dianě četla, tak ty zasevky tam jsou až pro velké velikosti,aby sedlo přes prsa. Zrovna sem šila jedny šaty, které ve velikosti 42/44 zasevky na prsa nemají, ale u velikosti 46/48 už ano.

Technicky jde vlastně spíš o dva různé střihy — klasický princesový versus záševek dior. Záševek, případně šev princesu by mělkončit/jít 2-5 cm od prsního vrcholu, těch pět je  spíš pro menší prsa, pro větší už by se musel dodělat ten Dior, což bylmožná ten případ. Jinak tady návod, jak udělat ze základního střihu záševek dior 🙂 http://www.modnipeklo.cz/clanky/zaklady-strihove-manipulace/

12