Please or Registrovat to create posts and topics.

výztuha do saka

Dobrý den,

mám černé rongo - oblekovku a zadání ušít oblek, který se dá prát :-/.
Chci se tedy zeptat, zda existuje výztuha na přední díl, která se dá také prát?

Předpokládám, že rašlovka či žíněnka je pouze pro klasické saka, které jsou jen na čistírnu.

Díky za tip, pokud tedy nějaký je :-).

Výztuhy se obecně po předeprání prát dají, jak žíněnka, tak rašlovka. Problém je v tom, že nikdo nezaručí, co se stane v případě žíněnky se vším tím ručním šitím, u rašlovky byste musela mít žehlící lis, aby se nezačala odlepovat. K pračce nejpřátelštější mi připadá žíněnka všívaná polokonfekční metodou.

Nahrané soubory:

Nedávno jsem si říkala, že by se mi líbilo s žíněnkou v kabátu zacházet trochu konfekčněji. Snažila jsem se k tomu najít nějaké info a tento obrázek a pár dalších podobných jsem na internetu našla, ale jinak nic. Nemáte tip na nějaké informační zdroje na toto téma?

Díky :-).

Obrázek je z této knihy https://www.bookdepository.com/Tailoring-Creative-Publishing-International/9781589236097?ref=grid-view&qid=1510123900241&sr=1-1 , kde jsou popsány všechny metody – konfekční, právě polokonfekční a tradiční. Je to moc dobrá kniha, za sebe rozhodně doporučuju.

Díky za odpověď i odkaz na knihu.

Potřebuji také všít prodlouženou "obrubu" rukávu u kněžské kleriky.

Je v uvedené knize také kapitola o zakončení rukávu anebo můžete poradit, jak co nejefektivněji všít na rukáv tuto obrubu?

Nahrané soubory:

Ta kniha je pomerne stručná, ale dost názorná , je tam jen klasické založení do rubu.

Chápu správně, že jsou oba spodní okraje nezakončené? Pokud ano, takbych nejdřív přišila vnitřní vrstvu lemu k vnější rukávu a pak bych k sobě začistila další v rstvy k sobě  v ruce.

Pokud jepůvodní rukáv už začištěný, přišila bych vnitřní vrstvy lemu na rukáv, sežehlila na druhou stranu a pak tu vnější vrstvu podhrnula a přišipa v ruce.

Mockrát Vám děkuji za odpověď i radu.

Rukáv ještě není začištěný, takže to vidím na první postup :-).