Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Vyber siciho stroje

Stránky:1234

Já už mám ten můj Janome nějakou dobu. Trochu mě zlobil, tak jsem ho dala do servisu a musím říct, že to hodně pomohlo. Hlavně ale pomohlo zjištění, že je potřeba mít vhodné nitě. Chtěla jsem mu občas dopřát, tak jsem třeba použila gutermanny, ale bylo to spíš horší. Coverlock potřebuje opravdu hladké a pozvolné odvíjení nití, takže nejlepší jsou kony, ze kterých to jde krásně. Cokoliv, co by vám mohlo zadrhávat, bude dělat neplechu. Ale jak píše Jana, mít trochu víc místa, tak jdu určitě do průmyslového.

Díky....mohu se zeptat, zda šijete záložky a lemy na úpletu už jenom na coverlocku? Tedy jinak řečeno - vyplatí se mít coverlock? Dovolím si stejnou otázku dát i paní Janě...

Pokud šiju úplet, tak zásadně jen na coverlocku. S dvoujehlou jsem se nikdy nesedla.

Úplety jen na coverlocku. A co se týče toho vyplatí... coverlock je u mě rozhodně nejmíň používaný stroj, ale bohužel je ze všech tak nějak nejcitlivější na všechno, takže je dobré se nekoncentrovat jen na cenu. Osobně úplety zas tak nešiju, většinu roku mám cover schovaný, ale na rovinu: minulý měsíc jsem šila manželovi 6 triček zaráz a to bych asi na klasickém stroji jen s dvojjehlou vyskočila z kůže.

Ale Petra třeba coverlock vůbec nemá...

Díky, už to mám vyřešeno.

A jak to dopadlo? 🙂

S odpovědí jsem čekala, až budu mít stroj doma...protože dost šiju z úpletu, v poslední době i prádlo, rozhodování zda coverlock ano či ne logicky dospěl ke kladnému rozhodnutí. Ta pověstná poslední kapka byl coverlock Brother s horním krycím stehem...takže jsem začala intenzívně zkoumat, pročítat weby, prohlížet videa, dotázala se na Stehu...limit byl finanční - do 15tisíc a prostorový...tedy jsem vyloučila průmyslové stroje, pak Brother, když jsem zjistila, že horní kličkař není integrální součástí stroje a že se dá i bez horního krytí se stehy čarovat a využívat je jako stehy dekorační /např. u dětských mikin atd.../....takže jsem nakonec volila mezi Janome a Juki....Juki je o něco málo dražší, o kousek výkonnější ...Janome má ale volné rameno a robustnější konstrukci, navíc mám základní stroj Janome 6260QC, asi 10let a jsem s ním naprosto spokojená...takže dnes jsem vybalila coverlock Janome 2000CPX, je nastaveno šití třemi jehlami, vyzkoušela a jsem nadšena! Teď si to budu chvíli vychutnávat, protože steh je nádherný, pravidelně tvořený, souměrný...než to začnu zkoušet sama ....

Tak ať se dobře šije!

Díky!

Určitě se s ním bude šít skvěle 🙂

Stránky:1234