Please or Registrovat to create posts and topics.

Vlizelin a náhrada za nej

Zdravím všechny a jdu s dotazem na vlizelin.

V burde mám uvedeno použít vlizelin G405, v eshopu zde bohužel není a tak hledám náhradu. Myslíte, že by šlo použít toto https://www.stoklasa.cz/netkana-textilie-sire-90cm-nazehlovaci-prosita-karina-x115497 ?

Jedná se o použití na zpevnění přední podsadky a límce který je pokračováním podsadky.

Děkuji.

 

Záleží, jako látku chcete tužit. G405 je poměrně lehký. V eshopu není záměrně, raději používáme tkané výztuhy, které se lépe chovají. G 405 by šla nahradit naší G710  . Ale pokud chcete netkanou textilii, tak jej můžete nahradit i nějakou jemnější výztuhou. Pokud byste měla jemnější typ látky, mohly by ty nitky na Vašem odkazu mít tendenci se prokreslovat nebo být hmatatelné.

jedná se o kabátovinu https://www.metraz-galanterie.cz/flaus-s-kasmirem-cernobile-karo-s-160-p7294/ takže tam by ty nitky určitě nevadily.

spíš nevím, čím je lepší tužit- šiji kabát podle burda Easy podzim 2017 model 2. a jedná se o tužení přední podsádky která pokračuje na límec.

Na kabátovku mi tedy přijde G405 dost jemná. Na podsádku, která přechází do límce bych použila něco pevnějšího. Já osobně tedy všívanou výztuhu, když bych trvala na lepené, tak to silnější plátno G740. Pokud chcete netkanou, tak Vám konkrétně neporadím, ale asi bych zkusila třeba něco, co máte doma a popřípadě pak pořídila něco jemnějšího nebo naopak pevnějšího, podle toho, jak se to bude chovat.

Díky moc. zkusila sem pořídit něco silnějšího, takže vyzkouším, jak se to bude chovat.

Já mám s normálním vlizelínem dobré zkušenosti, případně s nažehlovací lepivou výztuhou ronofix.

Člověk si to musí vždy vyzkoušet a osahat, jak mu to padne.

Ale aspoň jsem se tady dozvěděla o tkaných výztuhách, díky, někdy vyzkouším.