Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Darovaná látka smrdí

Dobrý den všem, potřebovala bych radu. Dostala jsem flaušovou látku na kabát. Tchýně mi jí dala s tím, že jí taky dostala a složení neví. Zkoušela jsem látku pálit, nechce ani chytnout, neodkapává, spíš se jen tak lehce škvaří a byly cítit chlupy. Předpokládám tedy, že bude z větší části vlněná. Látku jsem před šitím hodila do pračky na ruční praní s práškem na vlnu. Když jsem jí vyndala z pračky, strašně páchla nějakou chemií. Už předtím byla lehce cítit. Říkala jsem si, že je asi trochu impregnovaná proti broučkům, ale ten zápach po vyprání je příšerný. Za půl hodiny ta vůně promořila byt a už mě z toho bolí  hlava. Nechce se mi šít z látky, u které hrozí, že budu po každém dešti smrdět jako sklad chemie. Nemáte někdo zkušenost, jestli se to dá z té látky nějak dostat?

Jednu takovou latku jsem nechala asi měsíc na balkoně a pak už nesmrděla.

Děkuji za odpověď. Tajně jsem doufala, že bude existovat rychlejší cesta. Přeci jen zima už klepe na dveře a já se těšila na šití kabátku. Nu co se dá dělat 🙂

Možná by stalo za to zkusit ještě jednou vyprat,nebo zkusit dát do čistírny.

Asi to taky zkusím, děkuji 🙂

Asi bych také zkusila dát do čistírny. Ale je zvláštní, že je z živočišné látky cítit chemie. Pokud je to něčím napuštěné, může být složité se toho zbavit. Pamatuji, že kdysi na gympu jsem měla úplně jednoduché žebrované tílko, které jsem strašně ráda nosila, ale po pár vypráních z něj začala být také cítit chemie, jakoby formaldehyd a spíš se to časem zhoršovalo.