Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Společenské šaty

Možná téma zdvojuji - chtěla jsem přidat téma do společného šití, ale to nelze ? Některé otázky už jsem pokládala i v komentářích k článkům. Přichází chvíle stříhání, tak bych se přeci jen raději ujistila o postupu:

Budu šít tyto šaty http://www.modni-strihy.cz/11287-1511-strih-vogue-rachel-comey.html

Vrchní vrstva hedvábí, podraženo hedvábnou organzou (živůtek i sukně), podšívka - hedvábný serž, spodní lem sukně vyztužen ještě krinolínovou páskou.

Potřebuji poradit ohledně stříhání - vrchní hedvábí i podšívku stříhat šikmo u živůtku i sukně? U živůtku přední a zadní část kolmo k sobě - u sukně také, nebo nemusí být? A organza také šikmo a kolmo k sobě? (logicky předpokládám že ano, jinak bych vlastně popřela to šikmé střižení vrchní vrstvy, ale raději se ptám...).

Šít budu s kráčející patkou s velmi mírným cikcakem. A pak už jen odvahu a pečlivost ?

Děkuji za odpovědi a případné další postřehy na co dát pozor.

Proč to chcete stříhat šikmo? Pochopila jsem, že máte tuhý materiál, ještě to budete podkládat organzou, tak předpokládám, že chcete raději bohatý efekt.

S tím šikmým stříháním to začalo už při koupi a tak nějak se to veze. V BP látkách pan Pavlačka prohodil, že asi budu stříhat šikmo a dále jsem také nacházela tato doporučení k stříhání hedvábí... Bohužel nevím o jaký druh hedvábí se jedná, amatérská chyba, která mě právě vyškolila v přípravách... Jde o strukturované splývavé hedvábí, ale rozhodně ne tekoucí... Spíše pevnější. A určitě bych raději bohatý efekt.

Vzhledem k šíři látky mi určitě pomůže stříhat po vlákně. Sukni i živůtek, organzu taktéž. A podšívku? Stejně jako vrch? Asi se do toho zbytečně zamotávám, mám to vždy než udělám v projektu první krok. Jakmile začnu, tak pak už konstruktivně řeším, ale plánování mi moc nejde...