Please or Registrovat to create posts and topics.

Špatné provazování nití při šití na stroji

Milé švadlenky,
chtěla bych se zeptat, jestli se vám někdy stalo, že stroj neprovazuje stehy (viz fotky)? Látka je 100% hedvábí, do stroje jsem navlékla hedvábné nitě, nastavila napětí mezi 3-4 a dala novou jehlu č. 70. Hedvábí jsem podložila batistem (halenka bude podražená), potom na zkoušku ještě hedvábným papírem, ale ani to nepomohlo. Stroj šije špatně i některé jiné materiály - např. u šití lněných šortek také neprovazoval a lámal i jehly. Stroj (Brother Innovis 30) jsem dala na servis a vrátil se mi s tím, že je v pořádku a s přiloženým prošitým bavlněným vzorkem. Tak nevím, jestli mám levé ruce já a nebo mám zkusit znovu servis. Budu ráda za jakékoliv tipy.

Nahrané soubory:

mně se něco podobného stalo na 1 rok starém Janome S7 předminulý týden, ale na 100% bavlně - horní nit byla skoro rovná a  potáhnutím za jeden konec se celá linie švu úplně lehce vypárala, vypadalo to jako na vaší fotce vzorku ze servisu. Bylo moc velké napětí horní nitě, takže postupným zkoušením každého kroku napětí jsem našla to správné. Taky mě to překvapilo, když materiál se nijak nelišil od materiálů, které jsem šila předtím.