Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Šití buklé

Už dlouho se mi líbí tenhle trenčkot z buklé https://www.burdastyle.com/pattern_store/patterns/boucle-coat-122013, připadá mi to taková pěkná a "ne moc business" verze klasického gabardénového trenčkotu. Zatím šití neplánuji (minimálně ne na tento podzim), ale pořád se k němu vracím a vrtá mi hlavou, jak to z toho buklé šít?

Z šití chanel kabátku nějakým způsobem umím zacházet s quiltováním a rozumím jak s tím pracovat, ale na tenhle kabát je to asi blbost? Jak byste ho tužily a zpevňovaly okraje? A co ten límeček a storm patch (neznám český název) ?

I konfekce to řeší často tak, že se podlepují celé díly tenkou pletenou výztuhou (občas se najde i takto přímo nachystané buklé). Bez toho bych se dost bála o životnost...

Já jsem tenkou pletenou výztuhou G785 podlepovala tu vestu z buklé od Lintona.  Místy jsem ji pro jistotu ještě i prošívala. A mám tu ještě jedno pěkné růžové, taky Linton z loňské návštěvy, do kterého mne holky přemluvily a budu u něj postupovat stejně. Ráda bych z něj kratší kabát na jaro.

Plošné podlepeni mě taky napadlo, díky! Zkusím ještě popřemýšlet, bojím se hlavně o životnost... A pak taky, aby místa, kde se více vrstev buklé, nebyla moc tlustá - právě ten límeček a storm patch. Nebo že bych si to nachystala na kurz 😛 ?

Myslím, že tím plošným podlepením se ta životnost jedině zvýší. Zabrání to vytahávání jednotlivých vláken, protože je to podrží. A zrovna ta G785 je fakt jemná, takže to s látkou neudělá žádnou neplechu.