Please or Registrovat to create posts and topics.

Šijete Chanel?

PreviousPage 9 of 9

Děkuji Klotylka

Danielo, moc Vám sekne! Jsem zvědavá na další. Ono je to tak trochu závislost... Jakmile zjistíte, že můžete mít něco pěkného a zároveň pohodlného, trochu vás to nutí do dalších a dalších kusů, protože krásných látek je všude strašně moc. Já už mám také nasysleno na několik dalších kousků, u buklé zkrátka nikdy neodolám. A vlastně i to šití chanelu je návykové, je to moc pěkná práce, trochu odlišná od klasického šití.

Danielo, ten kabátek vám opravdu moc sluší!

Děkuji vám za pochvaly. Můj druhý bude z kostkovaného fialového buklé  a s knoflíky. A hlavně s princes švy a pouzdrovou sukní.

Nojo, ale jak to budete quiltovat, když nebudou členicí švy od ramene dolů, ale bude tam princes? Nebude to divný? Já taky přemýšlím nad princesovým "chanelem", a tohle nemám dořešeno. A potřebovala bych to dořešit, protože na mojí látce (bavlněné něco-jako-tvíd) bude to quiltování asi viditelné.

Quiltování může prostě jen kopírovat každý ten díl, nebo lze sešít princes i podšívku a pak to naquiltovat společně i přes švy, třeba i podle sesazených linií látky. Zároveň ale bacha, ten princes směřující do boku se dá sice nejsnadněji dofitovat, zároveň ale výsledku dodá vždy tak trochu osmdesátkový nádech, což není úplně podle současné módy.

Zhruba rok občasné práce je u konce. I přes řadu nedostatků hurá.

Nahrané soubory:

Adela: Super, gratuluju! To zdobení sametkou (jestli dobře vidím) je hezky decentní.

PreviousPage 9 of 9