Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Šijete Chanel?

@NielaD moc děkuji za pochvalu a přeji hodně zdaru 🙂

@Vendula Děkuji, já jsem totiž docela puntičkář a myslím, že jsem ho nedošila právě proto, že se mi na něm něco nelíbilo...pak jsem nastoupila do nové práce, otěhotněla a vrátila jsem se k tomu v době společného šití, protože mě nadchlo couture šití a celkové zpracování chanelu 🙂 no a samozřejmě jsem se musela vrátit aspoň trochu zpět, abych mohla použít ty vhodné techniky 🙂 určitě bych příště udělala pár věcí jinak, ale jsem nadšená, že se mi povedlo kabátek dokončit a že je nositelný 😀

@Jana moc děkuji! Já teď zase pořád obdivuji Váš kabát se včelkama, to je vážně skvost :-). Mám sice střední školu oděvní, ale přijde mi že vlastně neumím nic a jsem úplný začátečník. Proto s nadšením čtu Vaše stránky a v podstatě hltám každé slovo, abych už nebyla takový "amatér" 😀

@Zababa Děkuji za pochvalu :-). Ano, máte pravdu. Podšívka je "champagne". Je to trošku pevnější satén, mám ho už hrozně dlouho. Sehnala jsem ho kdysi od paní, která přestávala šít a vyprodávala dílnu. Přemýšlím, že si ke kabátku ušiji ještě halenku, tak uvidíme 🙂

 

Krásný den, tak jsem se dnes pustila do  svého prvního Chanelu. Poradíte prosím jestli položit  díly s pevným krajem ( svisle ) i za cenu menších přídavků. Nebo vodorovně s dostatečnou rezervou. Materiálu mám 140 cm na 150 cm těch 10cm tam chybí a už nebyly ( vykoupila jsem vše) děkuji za rady. Daniela.

Nahrané soubory:

Nechala bych to svisle s menšími přídavky. Buklé mívá dost rozdílný útek a osnovu, dát t obráceně bych se bála. Osnova je pevnější a bude vám držet kabátek ve svislém směru, efektní nitě útku by se mohly různě doformovat. (samotnou látku z fotky moc nevidím, jen tipuji)

Já mám naštříháno od července a nějak se k tomu nemůžu dostat ... ?

Krásný den, děkuji Klotylko už  jsem to přehodnotila. Přeskládam a to i tak, že  díly co patří  k sobě dám  vedle sebe a střihnu a naquiltuju to v bloku. Daniela.

To je dobré řešení. Tak držím palce, ať to dobře jde. Budu sledovat, a třeba se taky dokopu. 🙂

Mně ty díly položené svisle zas nepřijdou, že by měly nějak výrazně menší přídavky. 🙂

Děkuji Jano, přišlo mi to málo.  Ještě jednu věc můj rukáv nemá překryt ( budu tam mít patentky) ten mám střihnout jak dlouhý a široký a na obou vrchních dílech?) Nebo, když tam není  zašít na pevno? Daniela

Já bych klidně rozparkový rukáv  vyřadila a sešila to. "Pravý" chanel má tedy funkční rukávové rozparky s knoflíkama, ale určitě nebude na škodu, když tam nebudou. Já osobně je sice na sáčkách mám, ale stejně je mám zašité k sobě.

Děkuji za podnětné rady. Mám přeskládáno a ještě  mi zbylo na zdobení. Mám z toho radost. A rukáv zašiju. A ozdobím jen okraj a na jiném kabátku vyrobím ten s knoflíky ( ano chci dva i víc)

Daniela

Nahrané soubory:

První kabátek mám za sebou - tedy byl hotový už v létě, ale nějak nebyl čas / foťák / odvaha podělit se o něj i tady. Má nějaké mouchy, ale byl to první pokus a bez Vašich článků by mě nikdy ani nenapadlo se do něčeho takového pouštět.

V počátcích jsem byla přesvědčená, že se mi buklé obecně vlastně moc nelíbí, ale kabátek tohoto typu se mi vždy líbil moc. Jenže kabátek tohoto typu prostě z buklé "má být". Nakonec jsem vybrala levnější buklé, s tím že to je na zkoušku a maximálně si zkusím hromadu nových technik a nebudou mě až tak mrzet náklady. Ale hedvábné podšívce jsem neodolala.

Při práci s buklé jsem materiál postupně brala na milost a momentálně hledám buklé na druhý kabátek ? Takže otázka na závěr, kde v současné době hledat a najít bílé buklé s nějakým jemně barevným podtónem (přírodní, krémová, pudrová, mint) případně metalickou nití? Možná něco takového jako Janino buklé ve společném šití? Hledala jsem zatím jen po internetu - Evi, Biltex, Marlen, e-shop Lintonu - a našla jen tři teoretické kandidáty v Marlen, vzorky už mám objednané. Máte nějaké zkušenosti s Číňany? Na Ali-expresu bych našla kandidátu několikero (čistá vlna i hedvábí), ale nemám na to odvahu vzhledem k tomu, že neposílají vzorky a ceny nejsou nikterak nižší něž u nás.

PS: na fotce na panně to vypadá, že přední rohy padají dolů, ale je to jen nějaký optický klam ? spodní lem je rovný

Nahrané soubory: