Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Šaty Anna (BHL) - zkušební model --> jak upravit?

Dobrý den, prosím Vás o radu!

V příloze posílám fotky zkušebního modelu šatů "Anna". Krejčovské panně sednou jako ulité, na reálné postavě to je horší.

Pocitově:

  1. krátký PD / dlouhý ZD směrem k pasu, vyplývající z držení těla (růžová guma v pase imituje pasovou linii)
  2. ramenní šev je posunut směrem do zadního dílu?

Jaké provést úpravy, aby výsledný model seděl a čím začít?

Mockrát děkuji!

 

Nahrané soubory:

Jak se tak koukám na ten zkušební střih, tak mi přijde, že je celý živůtek posunutý směrem dozadu. Předpokládám, že se tak posunuje přirozeně a když ho trochu znásilníte podle pasové linie, tak to dělá nepěkné věci nad pasem na předním díle. Myslím, že je potřeba popustit záševky vepředu a vzadu buď nechat nebo prohloubit (s tím, že pas živůtku bude na té růžové stužce). Zkuste tuhle variantu a uvidíte, jak se zkušební model bude chovat.

Možná pak bude potřeba i úprava pro rovná ramena, ale tím, jak je to dozadu stočené, si nejsem jistá.

Ještě zkuste na zadní díl všít nějaký dlouhý obyčejný zip, tenhle krok jakoby navíc se hodně vyplatí, nemusíte věčně špendlit a je pak líp vidět, jestli zvrásnění na zadním díle je dáno našpendlením nebo těsností/volností oděvu.

Souhlasím s Janou, mně se také ramenní šev posouval hodně dozadu, takže jsem ho jednak vracela zpět na ramena, ale musela jsem i přes to zároveň upravit (snížit) záševky pod prsy. Ohledně přinechaných rukávků je otázka, z jakého materiálu šaty budou. Pokud tam bude nějaká splývavost, klesnou k tělu a bude to vypadat dobře. Pokud šaty budou z pevnější látky, rukávky bych zkrátila, pak tolik netrčí a hezčí siluetu (u svých šatů jsem krátila asi o 3cm, jestli si to dobře vybavuji).

Děkuji moc za rady, provedu a s výsledkem se ozvu 🙂

Dobré odpoledne,

přikládám foto "mezistavu". Zkrátila jsem přední záševky o 1cm a myslím, že to pomohlo. Jinou změnu jsem nedělala. Mám je ubrat ještě o trochu, aby živůtek víc padl dopředu? Nebo jej prodloužit směrem do pasu?

Dale tedy

1) prohloubim zadní díl

2) posunu ramenni šev směrem do předního dílu

3) uprava pro rovna ramena?

Děkuji moc!

Nahrané soubory:

Hezký večer,

chtěla bych střihnout do látky a napadlo mě, že by se mi víc líbil zip na boční straně. Bude třeba střih nějak upravovat nebo stačí prostě jen přemístit zip?

Předem děkuji za radu, nějak mi to nemyslí.

 

Obecně není problém, pokud není živútek v bočním švu nějak extrémně vykrojený. Dělala jsem tak úpravu u uplých šatů, aby se v nich dalo kojit – dala jsem zipy do obou bočních švů a nikdy nebyl problém.