Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Refashion

Stránky:12345

Ta vesta je fakt skvělá! Opravdu smekám.

Nedávno jsem měla v ruce tuto knihu, tak jsem si vzpomněla na tuto diskuzi. Jsou v ní různé návody na přešívání (převážně z triček a pánských košil) , některé věci jsou tam pěkné, některé spíš "alternativní" (samozřejmě z mého pohledu, každému se líbí něco jiného). Možná už tu ten tip byl, ale nechce se mi pročítat  celou diskuzi znovu.

https://www.megaknihy.cz/kreativita/5245462-cut-up-couture.html?search_pos=7

Vendulo, díky za tip, ta knížka nevypadá vůbec špatně. Já mám z refashioningu (prapodivné slovo) vždycky trochu strach, většinou vidím výtvory, u kterých je na první pohled vidět, že byly přešívány. Ale občas se zadaří. Letos se mi strašně moc líbila série přešívání pánského obleku na blogu The Makery

A loni zase pro změnu přešívali džíny.

@ Bára Já na to taky moc nejsem, úplně to není o mně. Z hotových výtvorů, co jsem kde sledovala, se mi líbí jen malá část. Přesně jak píšeš, občas se něco zadaří. Na tu knihu jsem narazila náhodou a přemýšlím, že bych ji koupila pro dceru. Je hodně kreativní a mohla by se na tom spoustu věcí naučit, ty modely by se jí mohly líbit (já bych tyhle věci asi neuměla nosit).  Navíc každoročně vyřazuji manželovi hromadu košil, takže materiálu na kreativitu bych pro ni měla víc než dost. No ještě uvidím, jestli knihu pořídím, případně bych  Ti ji pak mohla půjčit.

Trinity, nechceli by ste podlhom čase opäť ukázať niečo v príslušnom vlákne aj na MP?????

Okomentováno od EVINO v 12.1.2019, 18:02

Trinity, nechceli by ste podlhom čase opäť ukázať niečo v príslušnom vlákne aj na MP?????

Ono není ani co ukazovat. A to, co teď převážně dělám, ani není přetváření, spíš úpravy. Po probrání skříní jsem se pustila do upravování topů a triček, které jsem měla ráda, ale nějaká drobnost mi na nich vadila a kvůli ní jsem danou věc skoro nenosila. Takže spousta triček prošla a další ještě projdou (teď mám zrovna rozpracovaná čtyři) úpravou výstřihu - nemám ráda trička, která jsou moc ke krku (v pánském stylu), protože mě to škrtí. Takže je rozšiřuji (ostřihnu spodní lem (po vypárání stehů coverlocku - je to práce, ale mám to jako relax)) a použiji ho na obšití rozšířeného výstřihu (za pomoci overlocku). Délku trička pak začistím na coverlocku. U topů se pak jedná o zužování, úpravu spodního lemu (přišla jsem na to, že tři topy z viskozy vypadají lépe, pokud je okraj volný a splývavý, než stažený do gumy nebo nápletu), odstranění rukávů. Chystám se do přešití (sešití) několika mikin, protože se nedají kvůli reklamním nápisům nosit, ale všechno má svůj čas. Takže jediná věc, která se za posledního půl roku refashion aspoň trochu blíží, je ušití nákupních tašek z povlaků na polštáře 🙂

Povlak na výrobu tašky London jsem získala zadarmo na Gratiferii a látku na tašku New York (je z každé strany jinak barevná) jsem koupila za jedno euro na bleším trhu pořádaném švadlenkami. Na obou se mi líbilo, že je to panel, a přišlo mi, že jsou na tašky jako dělané. Obě tašky mají podšívku, aby byly pevnější. Ta londýnská je fakt obrovská, vejde se do ní hromada věcí.

Nahrané soubory:
Stránky:12345