Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Refashion

Refashion (přetváření oblečení) mě baví stejně jako šití něčeho úplně nového. Věci na předělání sháním na bleších trzích nebo gratiferii (něco jako bleší trh, ale věci jsou k dispozici zdarma). Buď mě zaujme vzor nebo materiál, případně oboje, a prozkoumám danou věc, jestli by se na předělání hodila. V poslední době jsem měla štěstí na různé květované závěsy, které díky velké ploše umožňují více volnosti při výběru toho, co budu šít. U předělání oblečení je dobré spadnout na velikost XXL 🙂

Původní šaty měly přetržená obě ramínka, spodní část byla hodně nedbale ustřižená a bez začištění přichycená v ruce. Podařilo se mi využít každý centimetr látky a podle osvědčeného střihu jsem ušila tuniku s raglánovými rukávy. Původní střih má výstřih do gumy, já jsem tentokrát udělala výstřih do pevného okraje a líbí se mi to daleko víc.

Nahrané soubory:

Jste kouzelnice. Ty šaty vypadaly jako kus hadru a teď je z nich takový krásný top. Ten pevný lem je určitě lepší, mně se ty výstřihy do gumy moc nelíbí.

Moje první myšlenka byla šaty zúžit a ze získaného materiálu vytvořit nová, širší ramínka, protože by se mi hodily nějaké šaty na doma. Ale po našlendlení to pořád vypadalo jako hadr, tak jsem přemýšlela nad něčím jiným. Stejný střih jsem už dřív použila u tohoto topu (je to okopírovaný střih z jednoho velmi příjemného a hezkého topu, včetně prsních záševků, které ovšem na topu nejsou vidět). Na původním se návrhář vyřádil - dva odlišné potisky, v přední části spojení jakousi ažurou, na rukávech zdobení krouceným prýmkem. Bylo na něm ale zoufale málo materiálu na použití, takže jsem si hrála s milimetry. S výsledkem jsem byla nejdřív spokojená, ale když jsem potom viděla ten rozdíl v pevném okraji a v okraji na gumu, tak se určitě pustím do předělání. Je to velmi příjemná viskóza.

Nevím, co mám dělat, aby se fotky otočily.

Nahrané soubory:

Sukně ze dvou kusů odstřižených závěsů (opět zdarma na gratiferii). Musela jsem se vyhnout několika menším flíčkům od červené barvy. Barva sukně odpovídá detailu (fialovomodrá).

Nahrané soubory:

Díky za založení tohoto vlákna, mně se refashion strašně líbí jenže většinou nejsem schopná najít oblečení, ze kterého by bylo dostatek látky a navíc by se mi líbil vzor. Už delší dobu mi doma leží jednobarevné xxl šaty z pevnějšího úpletu, které chci zúžit a vyzkoušet na nich techniky z místních článků. Pokud bude výsledek stát za to, určitě je vyfotím :).

@Ireth To budu moc ráda, když s něčím přispějete, už jsem se začínala bát, že tu blázním sama ? Když vidím blogy, kde štíhlé malé dívky předělávají šaty 8XL, ve kterých jsou sotva vidět, tak jim tiše závidím, protože já jsem na takové nikdy nenarazila, nehledě na to, že já na svojí postavu potřebuji trochu víc materiálu. Takže závěsy, ubrusy (jeden už je přešitý na šaty a druhý čeká na přetvoření na sukni) a ložní prádlo (ty mnou tolikrát omílané lekníny, do kterých se budu bát střihnout) to jistí.

To první jsou dva povlaky na polštáře s jemným vyšívaným vzorkem kytiček, to druhé je ubrus s květy (nejspíš magnolie), uprostřed má malou záplatu, ale vypadá to, že okolo bude materiálu dost. Poslední dvě fotky jsou dva opravdu velké závěsy, ten druhý je moje srdcová záležitost, protože i když miluji všechny květy, tak hortenzie jsou v hierarchii hodně vysoko ?

 

Nahrané soubory:

Trinity, super téma a děkuju i za zmínění blogu o refashion někde pod článkem. Vaše předělávky se mi moc líbí a ulovila jste kousky s opravdu krásnými vzory.

A já taky můžu něčím přispět. Manžel občas trhá košile kolem knoflíčků, tak mám parádní materiál na letní šití. Plus přikládám důkaz, že ta kytka na jeho košili původně nebyla 🙂 (Na malé pytlošatky padly jen rukávy, zbytek je schovaný na větší na příští léto.) Moje šaty mají živůtek podle Hazel dress od Colette.

Nahrané soubory:

@spaci Ty velké šaty jsou také z košile/košil? Jestli ano, tak klobouk dolů. Předělávání košil považuji za jedno z nejtěžších, protože nemám ráda, když je na nové věci vidět, že je to přešitá košile. Každý má na to samozřejmě jiný náhled, ale mě se líbí, pokud předělané věci vypadají jako koupené v obchodě, případně jako doma šité, ale není na nich vidět původní oblečení.

V tomto dílu Cousu main (nemusí být dostupné v ČR) http://www.6play.fr/cousu-main-p_4146/episode-4-les-tissus-motifs-c_11393134  mají v druhé části předělat dvě košile se vzorem na nějaké oblečení, aby z toho zase nevyšla košile. Nelíbí se mi třeba manžety použité jako rukávky (ta košile je do očí bijící) nebo celé rukávy sloužící jako pásek. Technicky je to dobře provedené, ale je to moc DIY. Ale třeba košilový korzet od Adelina je teda majstr štyk.

@Trinity Ano, jsou z košile, zbyly z ní jen fragmenty. Nerekla bych, ze je to tezke, na rozstřizene díly se prostě musí vejit nové díly. Živůtek satu má 7 menších dílů, tak to šlo a na sukni jsem použila spodni lem z kosile. Jinak mi košile přijdou ideální na holčičí saty - vzdusny materiál, malé díly a snadné šití 🙂

@spaci Těžké je najít tak velkou košili, abych z ní ušila šaty 😀 Líbí se mi to vaše poskládání menších dílů na živůtku, vůbec to nevypadá jako z nouze ctnost, že už nebyl materiál, ale jako záměr. Máte je vyfocené i zezadu?

Já mám doma už nějakou dobu tuhle halenku, získaná zdarma. Zatím jsem nebyla donucena okolnostmi z ní něco vytvořit, takže jsem zatím ve fázi, kdy tu légu, ve které jsou schované knoflíky, chci použít jako ozdobný detail na zádech, ale dál jsem ještě nepřemýšlela. Pokud si dobře vzpomínám, tak jemně šustí, bych řekla, že to bude nejspíš taft. Líbí se mi ten šedostříbrný lesk.

Nahrané soubory: