Please or Registrovat to create posts and topics.

Projektor na šití

Zaznamenali jste tenhle trend? Promítání střihu rovnou na látku?

Osobně nad tím dumám a myslím, že to pro mě není - nanejvýš bych si podle toho nařezala papírové střihy. Ale řezat rovnou látku, bez značení švové linie, bez rezervy na nazkoušení, to se mi nezdá.

Máte někdo zkušenost?

Četla jsem o tom, ale nedokážu si to prakticky moc představit – člověk by si musel přeskládat jednotlivé díly, aby byly po směru vlákna, měly šíři látky a stejně by z toho vystřihl zkušební model, který by pak po úpravách položil na látku. Takže bych viděla využití spíš u úpletů úplně bez vzoru nebo bez vzoru, který by se ladil, což třeba u dětských potisků vždy neplatí.

Já na to tuhle narazila v nové FB skupině a trochu se o to zajímala. Ale ne zas tak do hloubky, protože mě to nenadchlo tolik, abych hned řešila koupi projektoru a hlavně přemýšlela, kam ho zabuduju. Myslím, že to má určitě své limity v rámci stylu šití, který baví mě. Dost často střihy upravuju, přeměřuju a to by s projektorem asi tak dobře nešlo. Ale určitě to budu zatím dál pozorovat, třeba mě to přesvědčí aspoň někdy vyzkoušet.