Please or Registrovat to create posts and topics.

Pokec

Jsou to staré zásoby, proto ta cena, hedvábí to je. 🙂

Díky!

Ahoj, Jani, obracím se na tebe, protože jsi ty šaty již zmiňovala, ale můj dotaz je obecný, tak možná budou vědět i ostatní kolegyně. Jde o střih z Patrones 405 na dlouhé šaty, jejichž střih jsi  použila na vytvoření střihu na pirátské šaty. Já chci původní střih použít bez změny (jen bez kanýru dole), ale nevím si rady se spojením živůtku a sukně-sukně má mít tunýlek na gumu a je mnohem širší než živůtek. Jak to tedy napojit na sebe? Napřed ušít tunýlek a navléct gumu a stáhnout ji na šířku dolní části živůtku? To bych ale nedělala tunýlek ohnutím vrchního okraje sukně, ale našitím tunýlku do rubu a ponecháním přídavku, abych mohla sešít živůtek a sukni? Doufám, že existuje nějaký jednodušší způsob, který znáš/te...:-)

Nahrané soubory:

Omlouvám se za pozdní odpověď 🙂 Pokud mají být šaty z jednoduché vrstvy hedvábí, udělala bych široký francouzský šev, aby pojmul gumu a v kraji ho přišila nahoru. Další možnost začištění je, že švový přídavek sukně necháš delší, na živůtku krátký, sežehlíš je nahoru, podhrneš přídavek sukně a prošiješ – tam je nevýhoda, že tam bude docela dost nařaseného materiálu (takže by šlo dopředu v kraji cca 5 mm prošít a taky nařasit).

Jani, děkuji za rady :-).

Diorovské nymfy v neskutečně krásných šatech: http://www.youtube.com/watch?v=yxBFwqRbI8c

5 slavných klobouků v souvislostech společenských i historických! K poslouchání během tvoření.

 

The Forum, Famous hats in history

https://www.bbc.co.uk/sounds/play/w3cszjwk

Dobrý nový rok!

Nahrané soubory:

Kdbyste někdo chtěl sledovat The Great British Sewing Bee (link)

Na webu Biltexu přibylo spoustu nových látek z aktuální kolekce, pokud máte rády potisky a la Dolce &Gabbana, tak se tadši nekoukejte 😀

Ceny dopravy stoupají a zvlášť ze zahraničních e-shopů je to docela pálka - je možnost si objednat kurýra přes zaslat.cz , pošta pak dle mých zkušeností vyjde klidně na půlku. Je potřeba ale přesvědčit prodejce, že to chcete nachystat do kartonu, at uz krabice nebo obalky.