Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Pokec

Stránky:První«29303132

Jdu se ochytřit :-). U pletenin s pouštějícími oky - jak zajišťujete, aby oka nepouštěla? Lemy jsou mi jasné -  nabrat oka na jehlici a uplést zakončující řady, případně přinechat záložku a tu podlepit pružným vlizelínem. A jak je to v švech? Podlepit švy vlizelínem? A šijete švy overlockem nebo ručně? Pleteninám s pouštějícími oky jsem se zatím vyhýbala, koupila jsem si ji poprvé.

A jak velká oka to jsou? Asi bych určitě podlepovala jemným vlieselienem a když by to šlo, tak to vzít na overlocku.

U coatiganu, co jsem teď šila jsem si švy předem slepila oboustranou mřížkou (z obchodu Stehu). Ale to byl asi jiný případ, látka byl spíš hruší úplet než pletenina. A víc než zabránění třepení jsem to potřebovala, aby mi to celé neodjíždělo pod strojem, protože špendlíky se vůbec nechytaly. Ale zafungovalo to perfektně, ačkoli nevím jestli to byl úplně 'košer' postup 🙂

Ona existuje i speciální páska oboustranně lepící, rozpustná ve vodě, právě na tyto účely, takže naprosto košer. 🙂

Děkuji za reakce. Včera večer jsem zkoušela na kousku té pleteniny všechno možné i nemožné včetně zháčkování švů, nakonec mi stejně vyšlo nejlíp podlepit švy proužky tenkého vlizelínu a sešít overlockem. Ta oka jsou středně velká, ale volněji pletená, proto tak pouští.

Ta oboustranně lepící páska, co se vypráním rozpustí, mi leží doma v šuplíku už pěkných pár měsíců, zatím jsem ji na nic nepoužila. Na co všechno to používáš?

Šaty s ptáky, shodou okolností také brokát od Valentina. Nazkoušela a rozešila jsem je na předposledním kurzu se Stehem a trvalo půl roku, než jsem je ve chvílích volna dodělala. Šaty jsem obdobně jako Jana obelixovou sukni nepodrážela. Všechny přídavky jsou přikrokvičkované. Záševky jsou balanacované, záložka tužená šikno střiženým pruhem organzy, ručně všívaná saténová podšívka.

Nahrané soubory:

Já jsem zvědavá hlavně na fotky na tobě! Šaty jsou krásný, ale to byly hned, když ještě nebyly ani sešitý.

Šaty vypadají moc pěkně a látka je teda nádherná! Taky by mě zajímaly fotky na postavě 🙂

Na jakou příležitost šaty jsou? Já bych třeba ráda nosila luxusnější materiály jako hedvábí i běžně do práce, ale stejně většinou sáhnu po nějaké obyčejné bavlně a ty "lepší" mám tendenci si schovávat na speciální příležitosti.

Jo a co je to prosím za střih?

Ta šaty jsou nádherné, také je chci vidět na postavě :-).

@Eliška Mně přijde škoda si oblečení z "luxusnějších" materiálů schovávat na lepší příležitost, dokonce to považuju za zlozvyk. Taky by se mohlo stát , že za dva tři roky se postava nějak změní (tím nemyslím hned nějaké tloustnutí nebo hubnutí, proporce  se s věkem různě přesouvají i bez výkyvů váhy), to oblečení už nebude tak pěkně sedět a bude Vás mrzet, že jste to krásné oblečení nenosila. A neřešila bych, že to někomu z okolí může přijít overdressed (jenom proto, že nosí například jen mikiny, trička a džíny).

Díky. Živůtek je model 112 z Burdy 06/2016 (na obrázku jsou to ty květované šaty). Záševky jsem trochu přetočila výš do bočního švu. Zadní středový šev jsem převedla do zadních záševků. Sukně je z modelu 121 z Burdy 12/2008. Sklad na předním díle jsou složené na jednu stranu. Místo záševků jsou i stejné sklady jsou na zadním díle.

Oblečení z "lepších" materiálů klidně noste do práce. Určitě si postupně zvyknete a škoda vám to nepřijde. Dělám v pánském kolektivu a zrovna šaty do práce nosím úplně nejradši :-).

V šatech se určitě ještě vyfotím. Jenom je teď nějakou chvíli z objektivních důvodů nedopnu :-).

Nahrané soubory:
Stránky:První«29303132