Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Pokec

spaci moc vám sluší ! 🙂 

Jsou moc povedené! Koukám, že jste přidala podšívku, ta v původní verzi není, že? Já ty svoje nestihla, popravdě ani nezačala, nějak se toho sešlo moc a na šití nezbyl čas. Odsunutí plánu na "novoroční" šaty už také jako reálné nevidím 🙂

Děkuju oběma ?

Anna má ve střihu díly na podsadku, ale podšívka pro mě byla v tomhle případě lepší, mimo jiné všechno tak pěkně začistí.

Ještě že si vždycky můžeme ušít šaty tříkrálové, valentýnské, k MDŽ, velikonoční,... ?

@Spaci Když koukám na šaty a šatičky, tak se příští rok taky donutím konečně nějaké ušít. Červenou mám moc ráda, tak stačí vybrat něco ze zásob. 🙂 Jen doufám, že naše slečna příští rok vydrží v šatičkách déle než hodinu. ?

Ten tvar sukně je v pevnějším materiálu tak úžasný, že asi budu muset Anny taky konečně vyzkoušet!

@Spaci Oboje jsou krásné 🙂

Musím se podělit o radost - dnes mi přišly knihy - "malá" satisfakce za to, že jsem pod stromečkem žádné nenašla. Tyhle dostanu sice až za měsíc k narozeninám, ale už jsou doma a těším se na ně.

Jsem zvědavá na ten životopis Gabriely Chanel. Nedávno jsem dočetla její životopis od Henryho Gidela, ale nechala jsem se nalákat na podání od Chaneyové.

A na Draping jsme měla spadeno už dlouho, zběžně jsem prolistovala, vypadá skvěle a inspirativně. To zas bude plánů ?.

Nahrané soubory:

@Vendula Draping je super kniha, rada si v ní jen tak listuju a plánuju. ?

K narozeninám, pro změnu měsíc před Vánocema jsem dostala knihu o kreslení sak a kabátů od krejčí ze Savile Row a hned na to jsem objednala pod stromercek Patternmaster. Z obojího jsem nadšená a už se těším, až si nakreslím střih na pořádné sako!

Nahrané soubory:

@Vendula četla jsem Božská Coco od Ch. W. Gortnera. Velmi čtivé-doporučuji. Ty ostatní mám v plánu. Sháněla jsem nějakou publikaci o jejím šití s fotografiemi, ale neúspěšně. O víkendu v UPM jsem objevila Móda za železnou oponou, zatím jsem u politických poválečných souvislostí v textilním průmyslu, ale je to velmi zajímavé. Ještě vydali knihy o salónech v období první republiky- jsou to nádherné publikace.

@ Jana To vypadá taky dobře, píšu si je na seznam na plány nákupů knih do budoucna. I když popravdě rečeno sama si střih na sako nejspíš nikdy kreslit nebudu, kreslím si jen jednodušší střihy. Ale baví mě tyhle knihy studovat, zrovna teď mám doma u postele tři díly Školy střihů od Kocurkové a každý večer před spaním je studuju.

A včera jsem si narýsovala střih na Nejiri Pullover (podle Pattern Magic 1) a hned podle něj ušila triko, vypadá vážně dobře. Na zkušební model jsem použila levný vzorovaný černobílý úplet, ale z jednobareveného úpletu bude mnohem hezčí.

@Hela F díky za tip na knihu, poptám se v knihovně. A ty knihy o prvorepublikových salónech by se mi taky určitě líbily.

S těmi životopisy s fotografiemi je to bída, ani v té knize o Diorovi to není co do fotodokumentace žádná sláva. Když už jsou nějaké knihy plné fotografií, tak jsou velmi drahé a většinou jen v angličtině. Já si v loňském roce koupila toto - opravdu krásná  (a velká) kniha plná fotek ke kochání ( viz ukázka), stála okolo tisícovky a patřila k těm levnějším.

Nahrané soubory: