Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Pokec

Je úžasný a polohování vzoru se vážně moc povedlo! Těší nás, že inspirujeme k takovým krásným výkonům 🙂

Věřím, že i ten rozesity Chanel co visí na ramínku přes zimu dokoncim a přidám k tomu ještě nějaký další kousek. Aktuálně v plánu rychlá vesta ze softshellu pro manžela a pak kabát podle střihu mc call m6800 pro dceru.

Opět jsem se vrhla do něčeho úplně jiného než bych měla dělat a na co tu mám zásoby 🙂 Ale osobní situace a navíc dvoutýdenní školní prázdniny mě přivedly k něčemu, u čeho nemusím vůbec přemýšlet a můžu na tom hodiny bezmyšlenkovitě pracovat. Na tissus.net mě zaujala látka s jezdci na koních a rozhodla jsem se ušít si šátek. Na Youtube jsem si našla návod a šátek je hotový. Včera jsem dodělala ještě s leopardím potiskem (můj první v životě a kupodivu to nevypadá tak zle). Je tu někdo, kdo si ručně obšíval šátek? Hledala jsem si, jak ho šijí u Hermes a zjistila jsem (jestli jsem to dobře pochopila), že pravý Hermes má okraj založený do lícu. To ale může fungovat na látkách (okrajích), které jsou z obou stran stejné, což moji jezdci nebyli.

Pokud by to někoho zajímalo, tak jsem šátek lemovala podle tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=0Dt_5vnOJ_E&t=2s

Nahrané soubory:

Já znám zase tuhle techniku https://www.youtube.com/watch?v=dsVqiaN7WjI, snad by to měla být švadlena od Hermés, ale netuším, jestli je to pravda. Šátek máte krásný!

Chystám se poprvé donést vlastnoručně šitý kabát do čistírny a přemýšlím nad tím, jestli lze ušít prací kabát/sako? Pokud bych si přece všechny použité věci předeprala, tak by to teoreticky mohlo jít vyprat? U některých druhů vlněných látek se mi to praní vhodné nezdá, ale třeba loden by jít vyprat mohl. Žíněnku jsem už taky namáčela a nic se jí nestalo... Pral někdo z Vás někdy kabát? Pokud ano, tak jak to dopadlo ? A jak snáší Vámi šité kabáty čistírnu? Vrátil se Vám někdy kabát poškozený/sražený/nebo nějak jinak zničený?

 

To s tou čistírnou by mě taky zajimalo. A také to, zda je jedno, do které čistírny oblečení donesu, nebo jsou lepší a horší? Máte někdo doporučení na dobrou čistírnu v Praze? Kam nesou své výtvory návrháří?

Kabáty a saka jsou pro čistírny denním chlebem, umí je, není třeba hledat žádnou speciálku. Problémy jsou spíš s některými materiály hlavně u společenských šatů.

 

Mně kdysi někdo doporučit tuhle čistírnu, že mají různé certifikáty a oceněnění kvality a využívá je hodně návrhářů, a vždycky to dopadlo dobře: http://www.cistirna-odevu-daja.cz/

Děkuji! Kdysi jsem pár lepších věcí nesla do čistírny na Uhelném trhu, ale už tam nebydlím a tady u mě v nákupáku je čistírna, do které bych se bála odnést něco, u čeho strávím dny a dny šití. Chystám se na ty společenské šaty, tak je dobré vědět, kam pak s nimi 🙂

Jdu s tipem na čistírnu v Ostravě. A je to stará čistírna ( od 80.let) za finančním úřadem v centru ( naproti Karolíny za průchodem doleva. Pracuje tam paní co se vyučila pradlenou. Daniela.