Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Pokec

La maison Victor se dá koupit poměrně běžně v Německu, mám poslední číslo (9-10/2017), kdybyste některá něco potřebovala, můžu cokoliv naskenovat a poslat mailem.

Manžel mi v záchvatu nakupování šicích časopisů přivezl i jeden o pletení, ačkoli neumím plést 🙂 - Maschen-Style poslední číslo http://www.schoeller-wolle.de/d/magazine-strickhefte-stricken-haekeln-handstrickgarn, tak kdybyste některá chtěla, mohu poslat v obálce za nákupní cenu (5 Euro, 130 Kč) + poštovné (nevím kolik, cca 30 Kč?).

My jsme na La maison Victor narazily v menším městě v nepříliš velké trafice,  ale bylo to první britské vydání vůbec, tak možná proto. Jinak se omlouvám za mystifikaci 🙂

Je možné, že byl časopis zrovna vyprodán. Měla jsem hroznou potřebu něco si koupit a dovézt z výletu, tak jsem koupila aspoň maison creativé a marie claire idées 🙂

Nemohu najít polskou mutaci časopisu patrones, o kterém tu také byla řeč. Dodávky z Polska by byli asi dostupnější

Heli  polská mutace patrones je Szytzie ( nejsem si jistá správně napsanou formou).Daniela

@HelaF Tady je odkaz http://bpv.pl/pl/katalog/430/Szycie . Ale to předplatné Nahtrends funguje dobře. 🙂

Okomentováno od HelaF v 14.10.2017, 21:23
  1. Jsem teď na skok v Paříži, dneska jsem prolezla velikou trafiku, ale la maison Victor jsem nenašla, našla jsem jazykové mutace titulů , které už znám, škoda

Tak to mě těší. že nejsem slepá. Hledala jsem tedy jen v trafice na maloměstě, ale myslím, že mají všechny hlavní tituly, které ve Francii vychází (aspoň si to myslím).

Tip na obchod: Shaton (nebo možná Šaton?), Korunní 56. Normálně byste ho minuly, ale pokud budete mít cestu na vinohradské Bermudy, zastavte se i tady, je to hned vedle Makeup Institutu, dost nenápadné dveře. Je to jedna malá místnost, otevírací doba je občas nepředvídatelná, musíte u dveří zazvonit a hlavní sortiment vepředu obchodu jsou záclony a závěsy. Ale nenechte se tím odradit, v zadních regálech najdete moc hezká a rozumně naceněná hedvábí (viz buret na fotce - buretů mají několik vzorů za velmi slušné ceny), v chodbičce pak několik kabátovek. Paní mě upozorňovala, že se chystají na výprodeje a obměnu sortimentu, tak neváhejte.

 

Nahrané soubory:

Ušila jsem si šaty na kamarádčinu svatbu. A chci se zeptat, jestli je vítané sem dávat fotky výtvorů, nebo to trochu otravuje? Já sama se na cizí kousky dívám moc ráda, ale nechci to svoje někomu vnucovat.

Šaty jsou trochu "refashioned" - živůtek je ze staré hedvábné tuniky, kterou jsem si před lety koupila v sekáči (protože hedvábí!), ale neseděla mi a nikdy jsem jí neměla na sobě. Je podložený ba+hed plátýnkem. Začištěn tedy jen cikcakem. Máte pravdu, satén je mrcha, i když podrazeni ho trochu umirnilo. Na sukni jsem k tomu v Evi objevila PAD taft, a zafungovala krinolinova páska.

Strih je Kim dress (BHL) vrsek a Simplicity 2444 sukně, plus vmezereny pásek (myslím, že je to s nim slusivejsi).

Znova děkuji autorkam Stehu za rozšiřování obzoru!

PS: zbyly mi kousky na jednu malinkou kopii, asi (opět) neodolám ?

Nahrané soubory:

Šaty jsou moc krásné a sluší Vám! Fotky hotových výrobků určitě dávejte, to myslím baví každého 🙂

 

Díky za rady kterých se mi zde dostalo a díky tomuto skvělému a inspirativnimu webu se mi povedlo ušít prvni kabatek z látky, která doma ležela 1,5 roku a já neměla odvahu se do toho nakonec pustit (i když to první odhodlani bylo veliké a dle toho nadšení by býval byl hotový coby dup).

Nahrané soubory: