Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Pokec

Můj zatím největší a nejdelší projekt (prostě jsem musela vyzkoušet ty tradiční krejčovské techniky napoprvé v co největším množství a na neposedném hedvábí, ale co by člověk pro svůj jeden slavný den neudělal). Kupodivu se mi nakonec i podařilo dosáhnout efektu, co jsem si přála, a sukně se při chůzi krásně vlnila, ale bohužel jsem si ověřila, že krinolínová páska se u splývavých látek opravdu prokresluje na líc. Taky jsem úplně nevychytala padnutí v oblasti zad, ale pásek to naštěstí zachránil.

Teď jen přemýšlím, jak šaty předělat, aby nemusely už jen viset ve skříni - nemáte třeba někdo zkušenosti s barvením hedvábí (ať už doma, nebo u profesionála)?

Nahrané soubory:

Ty šaty jsou tak nádherné!

 

Nádherné šaty.

Hedvábí sem barvila jen v metráži a to batikovaně napařovacími barvami na hedvábí. To, aby to chytilo rovnoměrně je přeci jen trošku problém navíc na větším kusu.

Navíc je otázkou jak by barva chytla i na tu krajku.

Zkusila bych profesionála. Když sem hledala kdysi nějaké informace (z podobného důvodu jako vy), tak sem četla o tom, že někdo barvil svatební šaty v pračce.

Ty svatebky jsou super krásné!
Jinak trochu mimo mísu. V říjnové La mia boutique je spousta pánských střihů - od trička, saka, mikiny, košile a džín, až po bomber, kardigan a takový ty moderní kalhoty (oni tomu říkají "cargo"). Vím, že se na ty pánské střihy někdo v minulosti hodně ptal, tak kdybyste jeli na výlet do Itálie, stavte se na nákup v edicole.

Moc děkuji za pochvaly 🙂 Musím ale říct, že bez tohoto webu by mě v životě ani nenapadlo, že je vůbec možné ušít si svoje vlastní svatební šaty.

Whitehorse: Na krajku by to nejspíš nechytlo, je polyesterová, ale počítám s tím, že bych ji odpárala. Také se přikláním k profesionálovi, snad někoho najdu. Jak jste to nakonec se svými šaty vyřešila?

Nádherné šaty, klobouk dolů! A to říkám jako někdo, kdo dost přesně ví, jaká je to práce. Nechcete nám napsat víc o jejich šití? Nebo třeba celý článek :)?

Přidávám se k pochvalám na šaty, opravdu se Vám velmi povedly a máte je krásně vypracované.

Okomentováno od Jana v 1.10.2017, 05:25

Nähtrends lze objednat zde https://www.shop.oz-verlag.de/113/?cid=1974. . Roční předplatné je na 10 čísel a ve španělštině jich vychází 12, takže některá čísla Patrones v němčině nevyjdou (letos zatím nevyšlo červencové a nevyjde ani prosincové).

Jinak párkrát do roka (periodicitu jsem nezkoumala) vycházejí i další časopisy pod hlavičkou Nähtrends (viz odkazy). Nedávno vyšel jeden zaměřený na úplety, ale popravdě řečeno většinou v těch časopisech není nic úchvatného, jsou tam spíš základní střihy v několika obměnách, modelům chybí šmrnc. https://www.shop.oz-verlag.de/27/?aid=8257&acode=ag86190&cid=34

 

Úpletový speciál

https://www.shop.oz-verlag.de/27/?aid=8333&acode=ag86191&cid=34

Petra: Páni, to teda koukám a děkuju za důvěru! Moc ráda bych se pokusila něco sepsat, klidně i článek 🙂