Please or Registrovat to create posts and topics.

Podšívka/podšití volba materiálu

PreviousPage 2 of 2

dívám se, že ta voda je s podsádkou - není přinechaná, tak by to mohlo vyjít. díky za tip.

a na horním okraji myslíš - na tu podsádku výstřihu dole přišít podšívku? nebo podšívku mezi okraj podsádky a přední díl?

přikládám nákres střihu PD a podsádky.

Nahrané soubory:

Záleží, jak chceš vyřešit podšívku a ty volány dole. Já bych udělala asi hladkou podšívku zasahující pod sesazovací šev hlavních šatů a volánů a vrchní šaty, na které se přišijí ty volány vzlášť. Přijde mi, že na to, aby ty volánky zůstaly zcela bez podšívky, sahají moc vysoko, ale to záleží na vkusu a odvážnosti dcery. Navíc kresba na paní není moc ilustrační, protože jednotlivé linie tam nejsou moc dobře patrné.

Pokud bys to tak dělala, tak bych ušila horní šaty, podšívku zvlášť, pak je sešpendlila na horním okraji a dohromady tam přišila podsádku jen ze šifonu.

Pokud by stačila podšívka jen v oblasti hlavních šatů a volány by mohly být průhledné, tak bych tělo podrazila, ale postup s podsádkou by vlastně zůstal stejný.

Díky moc Jani.

Tak uvidím, jak nachystám zkušební model kam až to bude sahat ve skutečnosti. Dcera se tváří, že do půlky stehen zakrýt stačí, pak už může být průhledné.

PreviousPage 2 of 2