Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Podšívka/podšití volba materiálu

Stránky:12

Dobrý den,

prosím o radu. Chci ušít letní šaty z materiálu bavlna+elastan (plus druhé hedvábí plus elastan, střih vogue 9182) - oboje jemné a mírně pružné. Čím by jste podložily živůtek - podšití/podšívka, aby se to "nezabilo" materiálově a zachovala se i případně nějaká pružnost?

Díky

Jsem zvědavá co napíšou aurotky webu, já bych letní šaty nechala co nejvzdušnějsí a nepodšívala vůbec. ?  Pokud podkládat chcete, jako dobrá varianta by mi přišlo ideální podšít živůtek z vrchní látkou jaku u zde prezentovných limetkových šatů. Tak se zachová pružnost i veškoeré ostatní vlastnosti materiálu.

Já jsem třeba zvyklá podšívkovat i letní šaty, když se zvolí přírodní tenký materiál, tak vzdušné zůstávají. Šaty bych podšila asi nějakým elastickým hedvábím, nebo šikmo střiženou Karlou od Volfa.

S těmi mírně pružnými látkami na podšívku letních šatů je potíž. Elastický hedvábný satén je skvělý, ale většinou hodně drahý. Jednou jsem zkoušela bavlněný popelín s přídavkem elastanu, není špatný, ale přece jen je na letní podšívku silný (a do sukňové části, pokud je přiléhavá, je i málo klouzavý).  Existuje i tenký bavlněný batist s elastanem, ale je to jako hledání jehly v kupce sena. Loni jsem na jeden narazila a z radosti nad objevem vykoupila celý zbytek, co měli.

Včera sem byla okouknout a našla bavlnu s příměsí elastanu snad dostatečně jemnou na to, aby se dala použít.

Ten elastický hedvábný satén je právě za až moc dobrou cenu na to, abych mu dokázala odolat  tak snad bude dobrý. A chci to jen na podšití živůtku jednak kvůli průhlednosti a druhak kvůli tvarové stálosti. Snad to vyjde a alespon jedny z těch dvou namyšlených šatů budou do konce týdne hotové a pak se (snad) bude čím chlubit.

Mám v plánu celkem troje šaty do dovolené, tak se mám co ohánět.

Chci se přidat s dotazem... šiju teď dětské šaty z bavlněného plátna a přemýšlím, čím nejlépe vyztužit výstřih? Docela ráda bych zkusila nějakou všívanou výztuhu, ale nejsem si jistá po jaké sáhnout?

Nahrané soubory:

Taky teď šiju dětské šaty z bavlněného saténu a tužila jsem tvarovacím proužkem - vliselinový proužek střižený šikmo zpevněný šňůrkou nebo řetízkovým stehem. Dá se použít i třeba šikmý proužek zbavený pružnosti z nějakého tenkého materiálu (organza, batist), ale záleží, kolik času chcete investovat. Moje dite se zaliska ovocem, zmrzlinou, bahnem v sekunde, takže šatům nechci věnovat takovou péči.

jdu ještě s dalším dotazem - chtěla bych dceři ušít http://m-sewing.com/patterns-catalog/women/dresses/dress-with-handkerchief-hem.html

představa je ze šifonu, ale protože je průsvitný, tak něco pod to. a teď přemýšlím, zda udělat podšívku (ale jak pak u výstřihu, který je voda) nebo podrazit ten šifon podšívkovou látkou (viskoza) a pracovat s tím jako s celkem dohromady? nebo ještě nějaký další nápad. ráda bych je jako dárek k narozeninám.

děkuji.

Záleží, jak je řešené začištění okraje vody. Jestli je tam přinechaná podsádka, tak se dají šaty ušít zvlášť a spojit je jen na horním okraji.

Stránky:12