Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Panna z lepící pásky

Ráda bych se tady podělila  o aktuání zkušenost s výrobou panny na míru - právě dokončuji a jsem nadšená, tak snad to není moc off topic.

Už od loňska jsem intenzivně přemýšlela a pročítala všechny možné i nemožné nápady, převážně všechno DIY tipy, jak na krejčovskou pannu na míru. Tady na Stehu pak proběhl článek o tom, jak pannu vyráběly Bára a Jana s pomocí střihu na míru. Mě se to stále zdálo zbytečně složité, poměrně drahé a stále nepřesné. A taky v článku Jana odrazovala od tvorby panny pomocí lepící pásky. Já jsem ji nakonec z lepící pásky zkusila, protože za to nic nedám a budu mít kdyžtak aspoň klid od jedné z mnoha variant 🙂

A dopadlo to tak, že je panna skoro hotová a jsem s ní opravdu spokojená. Zatím jsem našla jen jeden nedostatek a to ten, že se do ní nedají moc zapichovat špendlíky, resp. dají, ale zašpiní se od lepidla z pásky. To mě zatím netrápí, nemám v plánu na ní drapovat, potřebuji si prostě 'vidět na záda'.

Na panně jsem chtěla mít hlavně celá ramena a zadek. Postupovala jsem standartně, jak je psáno v mnoha návodech - oblékla staré tričko, krk a zadek omotala folií a přemluvila manžela aby mě 'zalepil'. Páska přišla ve 2-3 vrstvách a úplně to stačilo. Pak už jen rozstřihnout na zádech. Nevěřila jsem vycpávání vatelínem, protože mi přijde, že se to celé snadno zdeformuje - takže jsem vzala menší aranžérskou pannu, na ní oblékla kosmický obleček z pásky, přišpendlila na 'styčných bodech', což byl krk a pánevní kosti a spodek jsem vystřihla z kartonu a přilepila. Pak jsem prořízla na několika místech otvory cca 2 cm a vystříkala nízkoexpanzní pěnou - je důležité to udělat najednou a otvory hned přelepit, pěna se krásně rovnoměrně roztáhla a všechno vytvarovala. Dost děsivé bylo, když na zadek padla jedna celá pěna 😀 Ale nejvíc mě dostalo, jak se vytvarovala ramena a moje vystouplé lopatky.

Na pannu jsem udělala úpletový potah a zatím jen několik vodících linií. S těmi liniemi to byla sranda, vůbec nebylo snadné chytit střed nebo vodorovné obvody. Nakonec vyřešeno pomocí křížového laseru (používají obkladači a elektrikáři).

Nahrané soubory:

Popravdě, když jsem tě poprvé viděla zalepenou v té pásce, tak jsem tomu moc nevěřila. Ale dala sis s tím práci a panna vypadá moc dobře. To vystříkání panny pěnou pomocí více malých otvorů je skvělý nápad. Tak ať se ti s ní dobře pracuje:-)