Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Overlock

Tak já se pro změnu zeptám, jaké máte overlocky a co byste případně doporučily. Nyní mám Singer z Lidlu. Je celkem v pohodě, jen je potřeba často seřizovat stehy (to mě dost rozčiluje) a dost hlučí. Mám ho už 3 roky, servisován zatím 1 x. Ráda bych něco na příjemnější práci, uvažuji o Janome 744 D (chci volné rameno), ať už nekupuji úplný šunt. Dívala jsem se i na Pfaff hobylock, ale připadá mi, že je i uvnitř naprosto totožný s tím mým Singerem, takže bych si asi nepomohla.

Lada je poměrně chválená

Volné rameno je celkem k ... mám ho, nepoužívám, je moc tlusté, a když je třeba šít něco menšího tak buď zevnitř nebo naplocho a boční šev sešiju až poslední

I Garudan Leader, co recenzovala Bára, má volné rameno…

Mam Berninu, ale tenkrát jsem si ji kupovala, protože Bernina. Nejsem si ale jistá, jestli levnější overlock neudělá stejnou službu (u klasických strojů mi přijde, že to tak je).

Děkuji dámy, kouknu na vaše tipy 🙂 Na Berninu jsem úplně zapomněla!

Tak já  měla tu Janomku. Volné rameno jsem používala opavdu málo, protože třeba na lemy rukávů bylo stejně moc tlusté. Prakticky stejný jako Janomka je ten recenzovaný Garudan Leader. Nicméně v mém Janome předevčírem něco zaškrundalo (podotýkám, že po deseti letech), takže jsem se rozhodla, že si koupím nový a vyhrál Baby Lock Victory. Opravit to sice snad půjde, ale usoudila jsem, že si zasloužím udělat si radost a protože overlock používám opravdu hodně, tak jsem šla do tohoto modelu 🙂 .

Moc děkuji za reakci! Všechno pečlivě prostuduji. Ten Baby Lock Victory je tedy mimo mé finanční možnosti 🙂

Já mám Brother Limited Edition 1034D, má volné rameno, které využívám-navlíknu na něho v klidu okraj rukávu. Mám ho asi 7 let bez problémů. Na jaře mi nějak špatně ořezával, chystala jsem se ho odvézt do servisu 80 km daleko, ale protože Covid a nikam jsem nejezdila, tak zůstal doma, měnila jsem nitě a myslím že i jehly, když jsem šila různé materiály a barvy, a ořez se sám napravil  a teď je v pořádku:-) Nitě používám běžné malé cívky Aspo nebo Gutermann (ty jen na hedvábí).

Okomentováno od Barbora v 5.8.2020, 08:22

Tak já  měla tu Janomku. Volné rameno jsem používala opavdu málo, protože třeba na lemy rukávů bylo stejně moc tlusté. Prakticky stejný jako Janomka je ten recenzovaný Garudan Leader. Nicméně v mém Janome předevčírem něco zaškrundalo (podotýkám, že po deseti letech), takže jsem se rozhodla, že si koupím nový a vyhrál Baby Lock Victory. Opravit to sice snad půjde, ale usoudila jsem, že si zasloužím udělat si radost a protože overlock používám opravdu hodně, tak jsem šla do tohoto modelu 🙂 .

Já mám Pfaff over+cover již 15let, funkci cover šak nevyužívám, přestavování stroje sice není obtížné, ale je otravné a zdržuje, takže jsem si asi před dvěma lety koupila coverlock Janome 2000 a jsem navýsost spokojená, obsluha je jednoduchá a šití s ním bezproblémové. A Pfaff bych rozhodně neměnila, i když už má něco odžito, teprve letos na jaře jsem ho dala na servis,vyčistit a trošku seštelovat, a bezvadné, využívám spoustu stehů, nejen základní 4nitný obnitkovací, ale i flatlock nebo rolovací lemování a td...Baby Lock Victory se řadí k cenově vyšším kategoriím a je považován za vyšší level celkově, ale zde se dostávám, alespoň já, do oblasti ,kdy nehodnotím jen kvalitu a cenu, ale svůj přístup k šití. Jsem asi konzervativní, nebo tradicionalista, ale chci se radovat z práce a mít na tvorbě co největší podíl. Pokud si stroj automaticky sám všechno nastaví, napětí nitě, navleče....tak to tedy ne- co když já to vidím jinak? Nehledě na to, že čím vyšší automatika a elektronika, tím náročnější, nesnadnější a dražší oprava. Podobně to mám i u auta - chci řídit sama, nechci automatickou převodovku, i když nepopírám, že jízdu čato usnadní.

U te své Berniny třeba napětí nití vůbec neměním, mám ho na pětce ajsem za to ráda. Ale je pravda, že pokud bych měnila, tak asi spíš za průmyslový stroj, i když je na nastavování atdnáročnější.