Please or Registrovat to create posts and topics.

Oblíbené Indie střihy

12

Jaké jsou vaše nejoblibenější střihy od nezávislých společností? Nebo prostě jen střih, podle kterého jste si ušily pěkné šaty. Jaké vám naopak nesedí?

Indie střihy většinou nekupuji, ale mile mě překvapily Kielo wrap dress (což asi není žádná revoluční informace, vzhledem ke kladným ohlasům a tisícovkám ušitých variant napříč netem) 🙂

Tak to není vždycky nutně pravidlo, že je oblíbený střih i dobře udělaný 🙂 Ale Kielo jsou fajn, i jsem si je udělala jako kojící, kdy jsem v těch cancourech nechala díru....

Z indie mám ráda jen Trend Patterns a DP Patterns, ty ráda podpořím. Potíž je, že vždy vyberu nějakou specialitku, do které se pak ne a ne donutit 🙂

No jo, vidíš, DP studio - na ty jsem zapomněla... Jednou jsem si koupila dva papírové střihy na šaty a kabát (děsně drahé) a jak píšeš - zatím jsem nenašla odvahu... 😉

Kielo jsem si chtěla koupit a nakonec si nakreslila sama. Dopadlo to na první dobrou, ten střih je úplně banální, tam jde hlavně o ten  nápad se zavinováním.

Nedám dopustit na Sasha trousers od Closet Core Patterns. Šila jsem je už několikrát. Naopak zklamáním pro mě jsou Papercut patterns.

Já indie střihy střihy miluji - popravdě, v poslední době málokdy šiju něco jiného, takže se trochu rozkecám 🙂 Bývají dražší, ale většinou si buď počkám na nějakou slevu, nebo mám pro rodinu tip na dárek k Vánocům.

Hodně mě baví Tilly and the Buttons, jejich střihů mám na "to do" listu vždycky několik. Kromě podrobných instrukcí mívají na svých stránkách doprovodné články třeba s popisem základních úprav daného střihu - což je jeden z důvodů, proč k nezávislým společnostech tíhnu. Naposledy jsem šila třeba krátkou verzi Arielle skirt z lehčí vlny a rychle se stala mou nejoblíbenější (pod)zimní sukní.

Elsie dress od Sew Over It už jsem šila asi třikrát, i když skládanou sukni jsem pak vyměnila za půlkolovou, ten vršek je přesně to, co jsem dlouho hledala.

Zkoušela jsem taky Deer and Doe, kde mě zaujal rafinovaný střih sukně Azara, který je bez klasických záševků a sedí moc pěkně.

Od Colette jsem šila košilové šaty Penny - tam mě od nadšení dělí vlastní ne úplně dobrý výběr materiálu a fakt, že nenařasená varianta sukně mě trochu táhne přes horní část boků (na zkušebním modelu jsem sukni z lenosti přeskočila, moje chyba).

Úplně naposledy jsem zkoušela Renfrew top od Sewaholic patterns. Je to sice jednoduchý střih, ale na seznamování s overlockem (a úplety) jsem chtěla něco prověřeného, v kreslení od nuly si nevěřím. Jejich střihy jsou dělané pro postavy typu hruška, takže ho budu muset trochu upravit… ale se širokými rameny mám problém odjakživa. Jinak triko sedí docela dobře a všechny značky zapadly na svá místa, takže jsem spokojená. 

A musím vzpomenout i na Thread Theory, i když na jejich košili teprve sbírám odvahu, protože pěkných pánských střihů je zoufale málo...

U nezávislých střihů je prima, že je k nim veškerý servis ve smyslu návodu, sewalongů, spoustu ušitých verzí na internetu...takže je super, že se každá můžeme najít to svoje 🙂

Milé dámy : ) Tak jste mě tak moc inspirovaly zkoumáním zahraničních střihů, že jsem dvě odpoledne pokukovala různě po netu a mám už dva na cestě (DPStudio) a uvažuju o třetím : ) Díky za tip. K

12