Please or Registrovat to create posts and topics.

nůžky Wilkinson EXO

Už delší dobu pokukuji po těchto nůžkách https://www.whiteley.co.uk/store/craft/wilkinson-exo-silver/.  Nepotřebuji je nutně, mám už jedny nůžky od značky KAI a jsem s nimi spokojená, takže jejich pořízení je spíš pro radost. Pod tímto článkem https://stehzastehem.cz/2019/01/07/sici-pomucky-cas-na-nove-nuzky/ jsem zaznamenala, že je nekolik švadlenek má a tak by mě zajímala upřímná recenze. Opavdu se za ty peníze vyplatí? Netupí se, nejsou těžké do ruky?

Za recenze budu ráda, děkuji.

Mám srovnání s celokovovými Kai, které jsou výrazně lepší - univerzálnější, jemné materiály na ostří nepodkluzují, líp se s nimi stříhá a nemají ostrou špičku, což je výhoda při stříhání jemných látek.

Tak to je trochu zklamání ... Každopádně KAI série S se již nevyrábí? Minimálně se mi nepodařilo najít eshop, kde by je měly.

Vyrabí, ale pro Kai je dělá firma Shozaburo a Kai od nich ustupuje, protože jsou tyto nůžky často kopírovány, tudíž si je lidé obecně pletou s levnějšími kopiemi. Občas mívá Ragos, pokud někdo provede u nich hromadnou objednávku, tak přihodí pár kusů pro svůj eshop. Takže buď čekat, nebo objednat přímo v Japonsku (ale vyjdou dráž než Kai tady).

Když je řeč o nůžkách, máte někdo zkušenost s broušením nůžek? Vyplatí se to a nebo je lepší koupit rovnou nové...? (Zase si někdo z rodiny “omylem” půjčil moje krejčovské nůžky a už nestřïhají jako dřív 😒. Asi si budu muset pořídit trezor na nůžky.)

Děkuji za tip na Shozaburo, nakonec je asi objednam přímo ze stránek KAI i tak vyjdou o chlup levneji než EXO. S tim brousenim by mě to taky zajimalo, mam doma stare entlovaci nuzky a rada bych je zkusila nechat nabrousit, protoze se s nimi pracuje dobre, bohuzel po tech letech uz se nektere typy latek zacinaji "zvykat".

Po nabroušení už ostří nikdy není jak když byly nůžky nové, ale určitě to smysl má.

Entlovací se obecně moc brousit nevyplatí, ale taky záleží, za kolik by byl někdo ochotný je nabrousit.

Broušení nůžek je velký problém, mistři tohoto oboru asi už neexistují...takže smysl by to mělo, ale lidé nejsou....entlovací nůžky žádný brusič/?/ nechtěl vzít, protože je to pracné a pokud by je nabrousil, nedoplatila bych se.....takže jsem si nakonec koupila entlovací nůžky za pakatel v Ikei, sice se špatně drží ale jsou velice ostré a vzhldem k tomu, že je nepotřebuji až tak často, úplně mi stačí a až se ztupí, koupím nové.

Já zkusila cvičně nechat nabrousit jedny starší nůžky Fiskars u brusíře v Sekaninově ulici (26) v Praze v Nuslích. Pán byl moc ochotný, nůžky se výrazně zlepšily, ale už by to zase chtělo přebrousit. Svoje drahé Kai jsem zatím naštěstí neztupila... 😉

Hned jak skončí omezení, tak se v Sekaninově zastavím a dám těm nůžkám ještě šanci, děkuji za tip.