Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Nitě do overlocku/coverlocku

Dobrý večer,

prosím jaké nitě pořídit do overlocku/coverlocku. Pokud by šlo konkrétně do Pfaff 4.0, bude to nejlepší :). Zatím jsem vyčetla, že Sabatex 120, ale pokud bude overlock 4-nitný, tak musím používat 4 x Sabatex 120? Nebo mám kombinovat obyčejné nitě pro horní jehly a Sabatex pro spodní? Nějak jsem v tom začala plavat. Děkuji moc 🙂

Asi neodpovím úplně konkrétně na tento dotaz, protože nemám kombinaci, s tím se třeba ozve někdo jiný. Ale já tedy do overlocku používám úplně běžné nitě - mám velké kony ani nevím od jaké značky (ale nejsou tedy z Lidlu a tak) v bílé a černé, které podle potřeby prohazuji a když potřebuji na konkrétní věc, tak si koupím klidně 4 malé špulky klasických nití a použiju potřebnou barvu. Zato s coverlockem je to složitější, ten je na nitě vybíravý. Hrozně záleží na kombinaci nití a látky. Ale pokaždé, pokud to zlobilo, když jsem měla všechny nitě klasické (také ty velké kony) a dala jsem pak dospod ty objemové (chemlonové), tak se to na té stejné látce dost zlepšilo. I jsem vypozorovala, že pokud dám klasické nitě, ale značkové - Guterman, tak se šije líp než s těmi normálními. Coverlock je holt fajnšmekr a i mu dost vadí, když by byly nitě nakombinované od různých značek. Takže bych doporučila nahoru klasické nitě od lepší značky a dospod ty Sabatex.

Já do Pfaffu overlocku používám Hagal polytex 90, možná jsou trochu elastičtější než Sabatex, ale asi rozdíl nebude velký. (viz popis na vtc.cz/nite-dle-vyrobcu ). Koupila jsem 3 kony na zkoušku, takže do levé jehly jsem používala klasickou nit a v pohodě. Takže varianta 2x obyčejná nit do jehel a objemová nit do smyčkovačů je možná. Teď jsem ale doobjednala poslední kón chemlonovky i pro levou jehlu, protože je ten výsledný šev přeci jen hezčí. Jinak potvrzuji co píše Bára, čím kvalitnější nit, tím lépe. Mě v coverlocku fungují spíš všechny nitě stejné, případně spodní nit objemová a horní kvalitní klasické. Když jsem dala do jehel chemlonovky, tak se mi často trhaly. A na šití už jenom Gutermann nebo Mettler 😉

Ja mám Pfaff 4.0 a je mu väčšinou jedno, čo do neho navlečiem. používam velke kony od Hard a ak malé tak  ASPO Amann, alebo čo majú zrovna v galanterii. Guttermanny sú fajn, ale kvôli cene ich používam ich len na špeciálne šitie. Ešte sa mi nestalo, že by som musela meniť niť na projekte kvôli tomu, že by sa nejako trhali alebo nedalo nastaviť napätie.trochu horšie to bolo, ak som potrebovala prešiť dvojihlou cover a prešívala som taký šmejdový bavlnený úplet, tam ten steh trochu sťahovalo a bolo sa s tým treba vyhrať..ale nite sa netrhali.

Všem moc děkuji za rady a doporučení :)!

V látkách Olivi mají Gutermann Mara v návinu 5000m (čili velké kony) za 130 korun/kus.... výběr barev je omezený, ale černou a šedou mají 🙂

Výrobce má v brožuře ke stroji uvedenou nit číslo 60/2. Co to může být? Jiné číslování?