Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Nejlepší střih na šaty 🙂

Stránky:12

Pěkný den! Mohl by mi prosím někdo dát tip na střih na šaty pro látku na obrázku a postavu přesýpacích hodin vel. 36? Už vybírám dlouho, zatím jen z Burd, a nic není prostě ono. Určitě bych byla ráda, aby ten střed s kytkami zůstal neporušený jakýmikoli záševky, max. přestřihnutím v pase, nebo aby tam byly jen záševky, které zasahují maximálně do těch drobných kytek po stranách. Zbytek látky okolo kytek je černý. Předem moc díky 🙂

Nahrané soubory:

Není to náhodou ta samá látka, co měla Petra ve společním šití šatů?

Děkuji, je hodně podobná 🙂

Je krásná, myslím, že třeba tyhle by mohly být fajn (bez průstřihů).

Děkuji, ty jsem se pokoušela ušít jako jedny z prvních a skončilo to polohappyendem - sukní :-D. Ale pravda, uvažovala jsem nad nimi ještě jednou v souvislosti s touto látkou. Možná bych raději nějaké volnější, princesové, kde by princesový šev byl mimo ty kytky 🙂 Existuje takový? Nevíte?

já mám taky látku, kde nechci, aby byl motiv nějak prostříhaný a budu šít něco v tomto stylu http://www.anews.com/p/69816721-tehnicheskie-risunki-burda-7-2017/

princes - asi záleží na velikosti - pokud by se ten přední střední díl vešel dobře na ten barevný s kytičkami, a princesové švy zasahovaly do černého. ale volný princesový by moc asi pěkný nebyl - princes by měl být přeci jen dobře sedící.

https://www.latka.cz/36-m7085_saty-mccalls-7085-32-48.html

https://www.latka.cz/36-m6465_saty-mccalls-6465-34-50.html

Co třeba něco takového? Vybrala jsem modely, kde si to lze s vaší látkou díky ilustračním fotkám a nákresům snadno představit. Středovou oblast udělat z květované části látky, boční oblast z černé části látky.

https://butterick.mccall.com/b6316

https://butterick.mccall.com/b6280

https://butterick.mccall.com/b6186

https://voguepatterns.mccall.com/v9183

https://voguepatterns.mccall.com/v8995

https://voguepatterns.mccall.com/v8786

https://mccallpattern.mccall.com/m7169

Hezký je i tento způsob práce s podobným vzorem:

https://mccallpattern.mccall.com/m7536

A nebo něco úplně jednoduchého a vést vzor středem.

https://mccallpattern.mccall.com/m7533

https://mccallpattern.mccall.com/m6883

https://mccallpattern.mccall.com/m6465

Nezapomeňte zvážit vůči vybranému střihu tuhost/ splývavost vaší látky. (Z fotky to nedokážu posoudit.)

Okomentováno od Adele v 13.2.2018, 18:23

Děkuji, ty jsem se pokoušela ušít jako jedny z prvních a skončilo to polohappyendem - sukní :-D. Ale pravda, uvažovala jsem nad nimi ještě jednou v souvislosti s touto látkou. Možná bych raději nějaké volnější, princesové, kde by princesový šev byl mimo ty kytky 🙂 Existuje takový? Nevíte?

Taky jsem tyhle šaty šila a právěže mi nakonec s asi milionem úprav, které jsem zvládla jenom díky pomoci článků tady na Stehu, vyšel ten živůtek moc hezky (ačkoliv příště ho ještě trochu vylepším). Sukni jsem k tomu ale dala tulipánovou, protože mi přijde o dost pohodnější, než pouzdrová....
Nicméně pokud máte nějaký osvědčený střih, co Vám sedí, tak by možná pomohlo "jen" přemístit záševky. Autorky webu k tomu napsaly několik moc hezkých článků. Zkuste kouknout třeba sem.

Moc děkuji za všechny tipy 🙂

Některé jsou velmi zajímavé. Zajímavý je i nápad dát část látky s květy do boku. To mne vůbec nenapadlo.

@Vendula: Látka bude asi v podstatě materiálově totožná jako byly Petřiny šaty ze společného šití šatů z Burdy 101 2/2011, takže, jak píše Burda: "Fabric with some body". Tudíž výběr se aspoň trochu zužuje a zjednodušuje :).

Ještě musím říct, že jsem teď šila podle jednoho střihu Vogue a byla jsem velmi příjemně překvapená, jak to šlo dobře. Ty linie, podle kterých se díly střihu stříhají a již obsahují švové přídavky, jsou opravdu výborný nápad. I postup, nakreslený krok po kroku, byť jsem si na něj dobu zvykala, je nakonec o 100% lepší než Burda postupy-povídání.

@Helena: Ty šaty mě opravdu potrápily, ale tím, že jsem je podložila příliš silnou látkou a podsádky bych dnes již šila ručně, ne na stroji. Jinak v podstatě problém nebyl.
Osvědčený střih zatím nemám, a přemístění záševků bych asi nedala. Musím najít střih, který bude třeba minimálně upravit.

@whitehorse: Volný princes asi určitě ne, protože jsem limitována množstvím nakoupené látky, což je plus minus 1,6 m.

 

... Ještě trochu inspirace od Dolce Gabbana, jak si možno pohrát se vzorem. Pak se pochlubte, až šaty ušijete 😉.

 

 

Nahrané soubory:
Stránky:12