Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Nákupy látek

Ještě jsem nepřišla na to, jak se nahrává obrázek do profilu. A jsou tady i soukromé zprávy?

@Aja Úplně se vidím, jak v tom souhvězdí na sukni jdu do kina a budu tam jako bludička.

Někdo, kdo schovává odpárané suché zipy, nemůže ostatní považovat za blázna 😀 Asi před měsícem a půl jsem koupila šest jednobarevných látek na sukně, mám čerstvě ušitou starorůžovou a vůbec toho velkého nákupu nelituji, protože budu mít daleko větší možnost kombinování oblečení. Mám totiž v šatníku hodně vzorů (a zdatně to přiživuji), ale relativně málo jednobarevných věcí a celkově velký nedostatek sukní.

Před dvěma lety jsem si v nějakém deliriu koupila dvoumetrový zbytek žlutého krepžoržetu na tissus.net (latka.cz). Občas jsem se pustila do vyhledávání nějakého vhodného střihu. Díky bohu, že jsem se do těch vybraných šatů nepustila a pod dojmem z úspěšného ušití kimona jsem se rozhodla stejný střih použít na další kimono. Fuj, něco tak utíkajícího jsem ještě v ruce neměla. Ani kráčející patka nepřinesla kýženou pomoc. Aspoň že jsem si na tom vyzkoušela francouzský šev. Zlatý krep, že kterého jsem šila to první kimono. Asi se vrátím zpátky ke svým bavlněným plátnům.

S profilovou fotkou vám neporadím, sama bych potřebovala vědět, jak mám otočit vložené fotky.

@Trinity Odpárané suché zipy jsou úplně v pohodě. Odpárala jsem ze starého školního batohu kostěné zipy, protože na rozdíl od látky vypadaly dobře.

Taky jsem měla nedostatek sukní, takže jsem si ušila pár úplně jednoduchých v pase na stažení na šňůrku nebo na gumičku nebo do úpletu. Nosím je s přiléhavými tričky a vypadá to dobře i je to fajn na nošení. Mám sukně víc v oblibě než kalhoty.

Ještě jedna látka, kterou jsem si koupila a je trochu neobvyklá.

Nahrané soubory:

@Aja Batohy pářu běžně a schovám všechny popruhy, přezky, zipy, reflexní proužky a také výztuhy. Neznalému člověku to může přijít jako zbytečná práce (dělám to při koukání na nějaký film, takže o časové ztrátě se nemůže mluvit), ale jak se pak výztuha ze zad hodí na výrobu taštičky pro uložení dvou obrazovek na přehrávání DVD v autě. Mám to do nejbližší galanterie hrozně daleko, nehledě na to, že takové věci jako byla ta výztuha (jakási silnější tuhá pěnová hmota) se špatně shání a člověk kolikrát potřebuje jen kousek.

Nemám ideální postavu, takže je pro mě vhodnější sukně do pevného pásku, která nepřidává na objemu. O to déle samozřejmě trvá ušití. A moje sukně musí mít kapsy, abych měla kam dát kapesník, věčného přítele celoroční alergičky.

Ta látka je dobrý gothic 🙂

@Trinity Jednou jsem v seconhandu koupila nehezkou kabelku a ušila novou, na kterou jsem použila z této koženku na dno a ucha. V tom seconhandu se chechtali, jak si někdo může koupit takovou hrůzu. A v dobrém rozmaru mi dali zadarmo polštářek plněný třešňovými peckami, dle nich taky na nic. Měla jsem za 10 Kč 2 supervěci na recyklaci. Tedy ten pytlík jsem nechala tak, jak byl a je úžasný na nahřívání. 🙂

@Aja Chechtaly se, protože neviděly ten potenciál. Třešňové pecky jsou klasika, zkouším teď nasbírat dost olivových pecek a zkusit ho vyrobit z nich, ale bojím se, že ta oblost třešňových pecek je nenahraditelná. Francouzské bleší trhy se dělají aspoň jednou za rok v každé, i té nejzapadlejší vesnici. Samozřejmě spousta lidí prodává dost hrozné věci, které bych nechtěla ani zadarmo. Ale občas se dá spadnout na krásné věci opravdu za rozumné ceny.

Teď jsem našla spřízněnou duši na bláznivé sukně https://janemakes.wordpress.com/category/dressmaking/page/3/ A to je paní starší než já. Přijde mi, že jí ty sukně moc sluší. Bude to tím, že je kombinuje s úplně jednoduchými vršky.

Krásné! Co z toho bude?

@Ema parádní nákup ! Ta drobná pepita jsou úžasná 🙂

@ Trinity , taky pářu a odstrojuju téměř vše co se vyhazuje. Naučila mě to máma jí její máma, tak jak to dřív bylo běžné. I když tedy na svojí mámu nemám. Ona už dnes témeř nešije, ale zásobuje mě. Caa před rokem mi přivezla zipy, které vypárala z kozaček! Byli to ozdobné nepoužívané zipy a jak jsem nad nimi zajásala, když jsem si o pár měsíců později šila kabelku a hodili se mi na vnější kapsu s viditelným zipem , který je hezký kovový s hezkým táhlem.... A miluju hrabání se v hromadě knoflíků a dalších starých zásob 🙂 A ten pocit, když na šaty použiju knoflíky, které mám po babičce 🙂

@HelaF Jestli milujete hrabání v knoflíkách, tak to byste byla v sedmém nebi na nedělním bleším trhu. Někdo tam prodával knoflíky v krabici (odhadem délka 30 cm, šířka 20 cm, výška 20 cm). I když knoflíky zrovna nesháním, tak jsem si nemohla pomoci a musela jsem je prohrábnout. Netuším kolik za ně chtěl, jestli je prodával na kusy nebo i celou krabici, letmým pohledem jsem zjistila, že by se muselo hodně pátrat, jestli jsou tam stejné. Ale kdyby mi řekl rozumnou cenu, tak si dokážu představit, jak je doma vysypu na podlahu a probírám je a třídím 🙂