Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Nákupy látek

Chtěla jsem tu vyhlásit soutěž o nákup nejbizarnější látky na oblečení a přidat tuhle látku, kterou jsem koupila na bleším trhu za 5 euro, rozměry 130x500 cm. Je to toile de jouy. Padla mi do oka, protože děti mají rádi lodě, a řekla jsem si, že za tu cenu jí tam nemůžu nechat a jednou z ní udělám třeba závěsy nebo něco podobného. Pak jsem si uvědomila, že před pár lety byla z tohoto typu látek dokonce kolekce haute couture (Valentino) a začala jsem zvažovat, že bych jí mohla částečně použít na nějaké oblečení. To už samo by na bizarnost stačilo 🙂 Ale včera jsem jí nafotila a až přitom jsem si všimla nápisů po straně. Dnes jsem si to vyhledala a je to vintage francouzská látka z 60. let, a lidé jí prodávají tak 20-25 euro za metr! Kvůli takovým pokladům miluji návštěvy bleších trhů.

Nahrané soubory:

@Trinity, látka je úžasná. Mám ráda takové vzory. Nějaký čas zpátky byla podobná kolekce u French General, měla jsem velké cukání si jí koupit 🙂  . Použití si ale dokážu představit jen na závěsy, potah gauče nebo do patchworku a na tašky. Být u nás takové blešáky jako u vás, tak bych je taky vymetala, ale u nás z textilu, tak zástěry po babičkách

moje nejbizardnější látka jsou asi tyto houbičky. Hedvábný šál. Už mám nastříhané na top bez rukávů

@HelaF Bude to úplně základní střih nebo budete mít nějaké nabírání, sklady atd.?

Protože mám opravdu ráda ulítlé vzory (které jsou ovšem kombinované s decentním zbytkem oblečení), tak myslím, že lodě přibudou do kolekce sukní, kde už na ně čeká sukně z dekorační látky z IKEA. A zbylé čtyři metry uložím na pozdější časy.

Nahrané soubory:
@Trinity  Látka je z českého e-shopu, což je vám asi na nic, ale třeba ji u vás seženete, když vám napíšu název -

Timeless Treasures Blueberries Blue a Timeless Treasures Mixed Berries Berry

@Trinity - námořní látka je super a podobnou jako máte z Ikea jsem koupila nedávno jako vymalovací. Ještě nevím, co z ní stvořím, je s dětským motivem.

@HelaF - houbičková látka vypadá dobře, některé připomínají lysohlávky.

Jinak bych se mohla do soutěže přihlásit s flanelem, na kterém je motiv lesních zvířat, pokusím se ho zítra ve svém skladišti najít. Možná jsem ho už dala pryč, dostala jsem ho darem a nenapadlo mě, co z něj ušít.  A pak mám látku s maskáčovým motivem a jsou tam i listy canabis.

@Aja Můžete mi dát adresu toho českého e-shopu? Na googlu jsem ji našla na více místech, třeba na Amazonu (s dodávkou do Francie, ale cena je v dolarech, takže nejspíš bude z USA), ale při ceně látky bych mohla rychle sklouznout k placení cla a DPH, což se mi moc nechce. Takže by na mě mohla v ČR počkat u maminky, kam si občas nechávám něco poslat.

Ta látka z IKEA je určitě také určená na vybarvování, dokonce jsem počítala s tím, že pokud by děti vyjádřili potřebu jí vybarvit, tak je nechám a budu nosit sukni vybarvenou 🙂 Zatím je to nenapadlo, asi zafungovala moje výchova, že na oblečení se nemaluje. V galanterii, kam chodím, se prodavač ptal, jestli je to vybarvovací látka, a říkal, že oni prodávají ji také, akorát je s kaktusy. Jsou lidé, kteří motivy na Toile de jouy vyšívají barevnými bavlnkami (přímo na látku, kde vyberou část motivu, který zvýrazní). Dá se to najít třeba pod "toile de jouy broderie".

Z hub jsem takhle na dálku určila jen muchomůrku červenou a pýchavku. Ale mít tu látku doma, tak se určitě pustím do určení všech hub. Pokud by tam byly lysohlávky, tak by to bylo dost cool 😀

Maskáčový motiv s canabisem jsem ještě neviděla, můžete jí nafotit?

@Trinity Jasně, látka je od http://www.lamarci.cz.  Teď není skladem, ale holky psaly, že berou předobjednávky, tak se tam honem zapište, asi to nebude dlouho otevřené.  Teď jsem koukala, že mají předobjednávky přes FB.  https://www.facebook.com/groups/163847793777677/

Tady je maskáčová látka s cannabis

https://cz.pinterest.com/pin/418342252875879547/

@Aja Byly mi zamlčeny melouny a fosforeskující souhvězdí!!! 😉 Mám nutkání si udělat objednávku k Vánocům.

@Trinity Svítící souhvězdí mám! A taky svítící lebky. 🙂 Možná pro vás jednou nafotím svoji syslírnu, ale mám obavy, že byste mě mohla mít za blázna.  😀