Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Nákupy látek

Okomentováno od barbara v 19.12.2018, 14:51
Okomentováno od Jana v 17.12.2018, 14:39

Je to odstín Stone a nádech do zelena tam je, ale tuhle barvu bych pojmenovala spíš  jako světlá šalvjejová/sage než mint.

Paní Jano, ten odstín Stone je spíše šedý nebo spíše zelený? A Vy jste chtěla béžový, je to ten nahoře poslední vpravo? Já ...si snad nevyberu......

Je to taková šedozelená. Přemýšlím nad silver grey a dark moon -druhy jmenovany je spíš do šeda, silver grey šedobéžová barva, taková ta klasická trenckotová, bych řekla.

Jen pro info, objednávala jsem tento tencel z Moraviatexu. Zatím jsem z něj nic nešila, ale je velice podobný klasickému viskózovému úpletu, poměrně tenký (na tu gramáž), stejně splývavý, dost elastický. Myslela jsem si, že látka bude trochu silnější. Popravdě jsem trochu zklamaná, z viskózového úpletu se mi nešije úplně dobře, všechno se mi natahuje a vlní, prostě mi to nejde, nevím proč. Takže tenhle materiál mi asi doma bude ležet dlouho.

Okomentováno od Ema v 29.12.2018, 12:12

Jen pro info, objednávala jsem tento tencel z Moraviatexu. Zatím jsem z něj nic nešila, ale je velice podobný klasickému viskózovému úpletu, poměrně tenký (na tu gramáž), stejně splývavý, dost elastický. Myslela jsem si, že látka bude trochu silnější. Popravdě jsem trochu zklamaná, z viskózového úpletu se mi nešije úplně dobře, všechno se mi natahuje a vlní, prostě mi to nejde, nevím proč. Takže tenhle materiál mi asi doma bude ležet dlouho.

Taky ho mám doma a obdobně jako vás mne překvapilo,  že je to poměrně tenké.

Okomentováno od Jana v 17.12.2018, 12:43

Ať neplevelím diskuzi pod článkem – fotky vzorků impregnovaného bavlněného gabardénu na trenčkot... gramáž je 225, ještě mají 180g/m, ale to se mi zdá dost tenké.

Prosim, budete robit hromadnu objednavku tych latok na trenchcoat, alebo ich budete mat v eshope? Ci mozem cakat, alebo mam brouzdat internetom 🙂

Bohužel se šití trenčkotu už teď na jaře nevešlo do edičního plánu, který tvoříme vždy s půlročním předstihem. Přišlo nám hloupé, abychom dělaly předobjednávku a přitom nebyl trenčkot na programu společného šití. Předobjednávka zatím tedy nebude, ale pro sebe si objednávat budeme, abychom měly materiál v předstihu. Kdyžtak nám můžete napsat na mail, domluvíme se.

Paní Jano, s předobjednávkou nebo možností, že nákup látek zprostředkuje Steh nemáme tedy počítat ani v blízkém budoucnu, tedy pokud například zařadíte trenčkot do podzimního šití?      Protože se opravdu ta správná látka shání velmi nesnadno, můžete nám alespoň odtajnit zdroje a my si objednáme individuelně...i když bohužel ne každá firma vyhoví maloobchodním požadavkům...děkuji

Moraviatex má již na eshopu 2 modré odstíny merina, růžová ještě není skladem.

Okomentováno od barbara v 14.1.2019, 14:00

Paní Jano, s předobjednávkou nebo možností, že nákup látek zprostředkuje Steh nemáme tedy počítat ani v blízkém budoucnu, tedy pokud například zařadíte trenčkot do podzimního šití?      Protože se opravdu ta správná látka shání velmi nesnadno, můžete nám alespoň odtajnit zdroje a my si objednáme individuelně...i když bohužel ne každá firma vyhoví maloobchodním požadavkům...děkuji

Na jaře možnost předobjednávek určitě nebude, ale je velmi pravděpodobné, že tato možnost bude během léta/ brzkého podzimu.

Chci věřit, že se předobjednávka uskuteční, tak přehodnotím šicí plány a trenčkot bude na podzim.

Súhlasim 🙂 nejako jar prečkám v tom čo mám a do letno/jesennej predobjednávky sa určite zapojím.