Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Nákupy látek

Stránky:První«89101112»Poslední

Super, moc děkuji :-).

@Trinity Tak jsem konečně našla látku vhodnou do Vaší soutěže o největší bizár. Je to celkem příjemný flanel, jen vzor je zvláštní. Připomíná mi jednu knížku z dětství, byla myslím v ruštině a v ní podobné obrázky z přírody.  Máte nějaké tipy na zpracování?

Prohlédla jsem odkaz od Vás a moc se mi líbí šaty a sukně - https://janemakes.wordpress.com/category/dressmaking/page/3/ .

V posledních letech jsem si sukně a šaty oblíbila, mám je radši než kalhoty. Mám několik úplně jednoduchých sukní ke kolenům, které nosím s tričkem a v letních vedrech jsou k nezaplacení. 

Nahrané soubory:

@Aja Wow, myslím, že jste žhavý kandidát na vítězství 🙂 Možná víc než s motivem se nějak nemůžu identifikovat s tou kombinací barev (hnědá, červená a jasně zelená). Ten vzor je fakt brutální, identifikovala jsem veverku na mochomůrce, pak dva zajíčky choulící se v trávě, křečka s obilím, ale se zbytkem tápu, co to je? Ilustrace ruských dětských knížek bylo dobré psycho, nemůžu zapomenout na Krásu nesmírnou a čarodějnici létající v nějakém sudu nebo co a napíchnuté lebky, kterým svítily oči 🙂 Tipy na zpracování moc nemám, předpokládám, že je to bavlněný flanel (tj. na košile nebo pyžamo) a ne vlněný. Na košili to nevidím, já bych ten vzor dala dál od obličeje, tj. sukně, kalhoty (ale to by se muselo vidět naživo, jestli by to nevypadalo jako pyžamo). Ale vždycky z toho můžete udělat něco na povalování doma. Kolik toho máte?

Já mám také sukně a šaty ráda, v létě prakticky nenosím nic jiného (tedy kromě šortek, pokud vyrážím s dětmi na výlety, ale pokud bych měla vhodnou sukni, tak bych klidně šla v sukni).

@Trinity Zapomněla jsem napsat, že látky mám jen kousek - necelý 1 m a šíře je 90 cm, kdysi dávno jsem to od někoho dostala. Veverka je trochu jiná než žijí u nás (spíš taková americká) a kromě křečka a zajíců tam je ještě kuna (asi) a myš či nějaký plšík. 😀 Vyšlo by to třeba na malé dětské kalhoty, ale vzor je dost velký a pro děti asi moc atraktivní nebude. Možná nějaký kapsář po zkombinování s jednobarevnou látkou.

Mé  milé, byla jsem obdarovaná cca 4metry dvojité šíře žakáru. Chtěla bych z něj kabát. Prosím nějaké tipy. Díky moc Daniela

Nahrané soubory:

tak ani já sem neodolala a pořídila divočinu https://www.metraz-galanterie.cz/len-barevny-vzor-lion-s-145-p12605/

snad se dnes dostanu a vyzvednu. V plánu na letní kalhoty.

@Niela D Myslím, že se tím vzorem nemusíte nijak omezovat, záleží jen na Vás, jak moc se chcete odvázat ?.

Přidávám pár fotek pro inspiraci. A krásný vzorovaný kabát šila Jana, je tu o něm článek.

Nahrané soubory:

Ještě jedna várka inspirace

 

Nahrané soubory:

@Vendula: Teda to jsou úžasné kabáty. To jste mi zase nasadila brouka do hlavy ... 🙂

Děkuji za tip Vendulo, líbí  se mi minimalně tři . Na ten od Jany se podivám. Já sedicí kabát žádný nemám. Tak budu šít několik.  Děkuji Daniela

Stránky:První«89101112»Poslední