Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Nákupy látek

ráda bych Vám poreferovala o nákupu zbytkového balíku látek z Milety.  Jsem opravdu nadšená a doporučuji ostatním ?

Malá zmínka o možnosti nákupu byla v nějaké diskusi pod společným šitím košil. Domluvily jsme se 3 na společném nákupu. Telefonování s paní Fikkerovou o možnostech byl příjemný, objednávka jednoduše mailem, není potřeba ŽL. Moje prosba, zda by bylo možné ve skladě najít balík, kde budou lněné látky, byla vyslyšena. Cena s DPH a poštovným byla 1367kč za celkem 24,5 metru materiálu. 12 kusů látek v rozměru 0,9 až 3,9metru. Látky byli vyřazené pro nějakou tkalcovskou vadu, která je na okraji označena barevnou šňůrkou. V možnostech byl balík barevných látek nebo bílých. Dodáno za dva dny od objednání. A fotka jako návnada ?

 

 

Nahrané soubory:

Tak tomu říkám super úlovek!

Já se přidávám s velkými díky paní Hele. Já  jsem jednou ze tří.??Jsem hrdou majitelkou tří lnů a jedné bavlny. A taky kytice levandule, která provoněla celý balíček.  Díky moc za  vyjednání. Již dnes nastřihám Harisson dres & shirt budu šít obojí najednou. Daniela

Ps: potřebuju asi i bílý balík se lnem. Berlino je asi nej košilovina co jsem držela v ruce.viz foto

Nahrané soubory:

Vypadá to skvěle! Ale pro sebe jsem si dala stop nakupování látek, mám nasysleno hrozně moc a času na šití je málo.

Ty látky vypadají úžasně! Tomu říkám úlovek 🙂

Aja, mám to podobně, tak jsem si dala předsevzetí, že jedna koupená látka na dvě ušité věci. Uvidím, jak moc to budu dodržovat.

Včera jsem si koupila chlupatou zebru,  kterou na internetu prezentují jako "vhodnou na přikrývky, oblečení pro děti, kostýmy, plyšové hračky atd.". Já z ní ovšem budu mít zimní sukni :-). K černému kabátu bude super. Minule jsem si koupila "žirafu", rovněž na zimní sukni, a pak jsem si všimla té zebry, ale říkala jsem si, že je té exotiky už moc. Jenže zebra se mi líbí ještě víc než žirafa, tak už jí mám také. Navíc to byl zbytek, takže mi paní nechala zadarmo i těch 30 cm, co zbývalo. Budu tedy "nucená" z toho ušít i tašku/kabelku. Určitě tu sukni a tašku zahrnuli na netu pod "atd." Život je moc krátký na to, abychom se pořád ohlíželi na to, co si o nás myslí ostatní 😀 Stejně mě už všichni znají, že se oblékám jinak. Je to dobrý extrém k těm krásným decentním lnům na košile. Být v ČR, tak se také nechám zlákat.

Nahrané soubory:

@Trinity super úlovek, asi bych byla schopná vynést zebří sukni k ostatnímu černému oblečení 🙂  Bydlím na maloměstě, takže mé lněné košile a sukně mě dost odlišují od okolí, pro které je standartem viskozové triko z levného řetězce 🙂

@HelaF

Já bydlím na vesnici 😀 I květované šaty z Orsay mě tu odlišují od davu. Toužila jsem po zebřích loafers, dokonce jsem na ně koukala v jednom obchodě, ale nakonec jsem si je nekoupila. Třeba na to jednou dojde. Nikdy mě moc nebral leopardí potisk, možná kvůli jeho umísťování na laciné oblečení (růžový polyesterový leopard, kdo by to nechtěl mít), ale zebra mě fascinuje. Dále se mi líbí "dalmatin" a bílá kráva s černými fleky, ale to jen na detailu jako je třeba kabelka, oblečení mi přijde moc country. Potisky se mi líbí v jejich přírodních, základních barvách, jakékoli barevné mutace jdou mimo mě.

Nevím, jestli se dají v jedné větě spojit slova jako extravagance a elegance, ale tak si představuji tu zebru k černému zbytku oblečení. Kdybych bydlela v Paříži nebo Londýně, tak věřím, že si k tomu klidně vezmu červený kabát, tady už by mi to přišlo moc. Ale kdo ví, k čemu se ještě dopracuji, musím to dávkovat pomalu.

Okomentováno od Trinity v 11.7.2017, 12:20

@HelaF

Já bydlím na vesnici ? I květované šaty z Orsay mě tu odlišují od davu. Toužila jsem po zebřích loafers, dokonce jsem na ně koukala v jednom obchodě, ale nakonec jsem si je nekoupila. Třeba na to jednou dojde. Nikdy mě moc nebral leopardí potisk, možná kvůli jeho umísťování na laciné oblečení (růžový polyesterový leopard, kdo by to nechtěl mít), ale zebra mě fascinuje. Dále se mi líbí "dalmatin" a bílá kráva s černými fleky, ale to jen na detailu jako je třeba kabelka, oblečení mi přijde moc country. Potisky se mi líbí v jejich přírodních, základních barvách, jakékoli barevné mutace jdou mimo mě.

Nevím, jestli se dají v jedné větě spojit slova jako extravagance a elegance, ale tak si představuji tu zebru k černému zbytku oblečení. Kdybych bydlela v Paříži nebo Londýně, tak věřím, že si k tomu klidně vezmu červený kabát, tady už by mi to přišlo moc. Ale kdo ví, k čemu se ještě dopracuji, musím to dávkovat pomalu.

Ta zebří látka je úžasná! Na sukni jako dělaná.

Teď jsem si ušila sukni z ovocné látky a k tomu i dvoukomorovou kabelku. Z jedné strany je stejná jako sukně a z druhé borůvková.  Pokusím se nahrát obrázky, snad se mi to podaří.

Nahrané soubory:

@Aja Obě ty látky jsou super, asi nutně potřebuji tu borůvkovou :-). Kde jste ty látky sehnala? Neprozřetelně jsem tu prohlásila, že bych chtěla na jednu koupenou látku dvě látky spotřebovat. To abych s tím pohnula, jinak už si nikdy nic nekoupím 🙂