Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Modal + polyamid

Dobry den,

otvaram dalsiu temu. Po dlhsom vybere a zvazovani materialu som od Tencelu ustupila a rozhodla pre Modal.

Chcela by som sa poradit este ohladom primesy syntetiky, konkretne mi ide o Polyamid. Povodne som chcela 100% Modal, ale natrafila som aj na kombinaciu 95% Modal a 5% Polyamid. Vyhody to ma tie, ze sa latka nezmolkuje, je pevnejsia. Neviem vsak ake to ma negativa, ak vobec v takomto malom mnozstve nejake su?  Latka je urcena pre maminky a miminka.

Ako lajk, mam negativny postoj k syntetike, ale v pripade takehoto male mnozstvo premyslam nad tym, ze to ozaj moze byt vyhoda. Prosim poradte, ci tak male mnozstvo sytetiky v latke moze sposobit nejake negativa ako neprijemne potenie apod.

Dakujem.

Tak malý podíl umělýh vláken je jako nic - nemyslím si, že by to mohlo jakkoliv negativně ovlivnit kvalitu materiálu. Na druhou stranu si úplně nemyslím, že by tato příměs zabránila žmolkování. Já si strašně dlouho myslela, že každá viskoza žmolkuje. Zežmolkoval mi i úplet se 30% viskozy od D&G, který stál snad 800/m. Ale kupříkladu viskozové úplety od Komolky nežmolkují vůbec, ačkoliv je to jen viskoza + elastan. Takže nezbývá nic než důkladné otestování materiálu, nejlépe na prototypech.

Dakujem za odpoved. To znie fajn, ze ta syntetika v tomto pripade nebude mat negativny vplyv na celkovu latku. Skusim pozriet aj tie viskozove uplety od Komoly. Este raz diky.

Pekny den.