Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Materiál na šaty

Stránky:12

Mozna byste vyuzila take tento strih: https://shop.deer-and-doe.fr/en/sewing-patterns/75-magnolia-dress-pattern.html

Titulní strana březnové Burdy... 🙂

Nahrané soubory:

Děkuji všem za rady :-). Omlouvám se za delší odezvu. Ještě jsem došívala dětský oblek pro syna, dělala jsem zkušební model pro mamku a konečně i pro mé šaty. Rozhodla jsem se začít modelem z Burdy. Nedělala jsem schválně žádné úpravy - až na prodloužení nařaseného rukávu - ve finále bude manžeta mnohem užší než je u původního modelu, tak abych věděla jak to bude vypadat :-). Překvapivě jsem spokojená a nejspíš nechám bez větších úprav. Střih je mi volnější - to je ale momentálně celkem žádané, protože chci šaty celkově takové "rozevláté". A určitě chce stáhnout výstřih. Za každý poznatek, nebo radu k padnutí budu ráda.

Pro látky pojedeme v pondělí 18.3 🙂

PS: omluvte kvalitu fotek, fotila jsem na rychlo ráno. Víc mě malý nenechal - maminky ví 😀

PPS: Poslední fotka je zkušební model pro mamku. Tam budeme jen zkracovat sukni. Mám co dělat, svatba je koncem dubna 😀

Nahrané soubory:

Zkušební model vypadá překvapivě dobře. 🙂 Pokud budete míru stahování výstřihu řešit už na zkušebním modelu, tak si dejte pasovou stuhu a srovnejte podle toho přestřižení, protože mi přijde, že středová přední část jde trochu dolů, takže to stáhnutí by mělo být ve skutečnosti větší než se zdá.

Ale budou krásný!

Musím říct, že jsem byla z toho zkušebního modelu opravdu mile překvapená. Čekala jsem, že budu muset dělat opravdu hodně úprav a stejně to nebude podle mých představ. Na zkušebním modelu asi stahování řešit nebudu, počkám až na "ostro". 🙂 Teď už jen abych sehnala látku.

Já se na ty Vaše šaty moc těším, už podle zkušebního modelu je vidět, že budou krásné. Držím palce se sháněním té správné látky!

Tak jsme byly včera s mamkou pro látky a jsem naprosto nadšená :-). Šly jsme rovnou do BP látek. Pan Pavlačka je úžasný člověk. Vybraly jsme krásné látky. Na moje šaty mám tenký, splývavý satén. Barva je hodně podobná jako na původním obrázku, akorát trochu víc do fialova. Zbylo na mě posledních asi 3,8 metru, takže se prostě musím vejít. Nakonec nebudu dělat kolovou, ale asi jen čtvrt kolovou a to bych se vejít měla podle toho co jsme počítali. Jen se ještě nemohu rozhodnout, jestli ho dám lesklou, nebo matnou stranou na líc. Původně se mi právě hodně líbil ten matný vzhled šatů. Navíc nám pan Pavlačka dal 15% slevu když slyšel, že mám doporučení od Vás :-). Takže ještě jednou moc děkuji za tip. Nejdřív mi bylo líto, že ni takového v Plzni nemáme, ale teď jsem docela ráda. V opačném případě bych totiž byla věčně bez peněz a asi bych se tam rovnou nastěhovala :-D. První příloha je moje látka. Lesklá i matná strana. Není tam moc velký rozdíl 🙂 a nešla mi moc zachytit barva - ve skutečnosti je víc do růžova. Druhá příloha je kostýmovka na mamky šaty, podšívka, látka na topík a kousek makramé na aplikaci. Navíc jsme v Evi látkách koupily krásné ladící knoflíky.

Nahrané soubory:

To jsem moc ráda! Na pana Pavlačku se pokaždé do Prahy vždycky moc těším... taky to pokaždé bývá dost drahý. 🙂 Ale zase to beru tak, že ho svými nákupy zároveň podporuju. 😀

JInak se budu opakovat, ale oboje šaty budou krásné! (Dala bych přednost matné straně, ale obě budou moc pěkné.)

Stránky:12