Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Materiál na šaty

Stránky:123

Dobrý večer,

jdu k Vám, zkušenějším pro radu. Taky platí, že víc hlav víc ví, tekže věřím, že se dozvím spoustu užitečných rad a informací :-).

V dubnu má můj bratr svatbu a já dlouho hledala šaty, které budou efektní, neokoukané a slušivé :-). Na pinterestu jsem se zamilovala do šatů na fotce. Jenže nastal problém z čeho je ušít? Mám strach, že šifon bude hodně "těžký" a šaty budou působit zplihlým dojmem...taky asi nechci kupovat 100% hedvábí, protože to bych se nedoplatila :-D. Máte nějaký tip na látku? Budu ráda za každou radu :-). A další dotaz - kolik materiálu budu cca potřebovat? Je mi jasné, že záleží na šíři, mé výšce a podobně. Mám cca 175 cm a chtěla bych je hezky rozevláté. Pokud bude materiál průhledný, tak počítám, že sukně bude muset být ze dvou vrstev? Já vím, že to bude hrozný oříšek, ale znáte to - láska na první pohled :-D. Navíc mám ráda výzvy a třeba kabát s ručně všívanou výztuhou jsem loni zvládla, takže věřím, že s pomocí stehu se mi povedou i tyto šaty 🙂

Nahrané soubory:

Materiál si myslím, že je buď krepdešín nebo satén matnou stranou nahoru. Spotřebu tipuji na dvě délky šatů plus délka na rukáv plus nějaké procento na srážení. 3,5-4 metry? S materiálem je to potíž - ono totiž hedvábí toho nejvíc při šití odpustí a navíc není po pár praních po šatech jako u většiny viskoz. Odkud jste?

Dekuji zabodpověď Jani, na krepdešín jsem taky koukala. Ten saten by musel byt nějaký slabší? Jsem z Plzne. Do Prahy nemám problém dojet, pro látky tam běžně jezdím, ale Brno je dost z ruky 🙂. Počítala  jsem 5 metru, takže 3,5-4 není tak zlé 😀. No zkusim se nad tim hedvabim zamyslet, třeba bych sehnala nějakou příznivou cenu...i kdyz zrovna v te barve toho asi moc nebude.

On to podle mě není úplně tenký materiál, spíš jako by hodně splývavý a větší gramáž, která mu dodá plnost. Zkuste zajít do BP látek, pan Pavlačka tam má i různé směsovky za pekne ceny a on by Vám určitě poradil (minimalne nasmeroval).

Dobře, zkusím tam zajít. Našla jsem v Burdě 11/2009 podobné šaty a materiál je neprůhledný krepdešín a ještě je na něm vrstva šifonu. Takže ten krepdešín bude asi dobrá volba. Šifon už bych přes to nedávala. Ale jsem ráda, že jsem našla  podobné a určitě z nich budu vycházet co se týká střihu.

Nahrané soubory:

Ještě podobný střih je tento, ale s bohatší sukní a musely by se dodat manžety. https://burdastyle.ru/vikroyki/platya/plate-burda-2011-10-122/

Popravdě mám trochu nedůvěru k burdovským raglánům, pokud byste vycházela z toho střihu z roku 2009, určitě udělejte zkušební model aspoň na živůtek.

Jinak pokud chcete, aby véčko přiléhalo, tak nezapomeňte stáhnout: https://stehzastehem.cz/2018/07/23/vystrih-do-vecka/

Ještě mě napadá, že u těch druhých šatů by šla i varianta převést prsní záševek do pasového a ten místo odšití nařasit, takže by se to více podobalo inspiračním šatům.

Po pravdě se mi ten raglán docela líbí, ale je mi jasné, že bez zkušebního modelu to nepůjde. Střihy z Burdy většinou úpravu na mojí postavu potřebují. Jenže to je další otázka - z čeho udělat zkušební model? Myslíte, že by na ten živůtek stačilo kaliko alespoň co se týče padnutí? Nebo bych ho mohla udělat z takového levnějšího saténu, který mám v zásobách a asi jen tak nevyužiji. Výstřih udčitě stáhnu, nemám uplně plochý hrudník a nechtěla bych, aby mi při předklonu koukalo víc, než jsem ochotná ukázat :-). A ten nápad s nařasením je super, měla jsem něco takového v plánu, aby byly celkově spíše rozevláté, než přiléhavé.

Chápu, také mam raglány moc ráda. 🙂

Zkušební model bych udělala klidně z kalika.

Narazila jsem na strih "orchimididress", tak se kdyztak podívejte 🙂

Stránky:123