Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Literatura

12

Našla jsem zajímavý německý eshop se střihy, časopisy a knihami o šití. Měli by zasílat i do ČR: https://www.schnittmuster.net/Naehhefte .

Zrovna ty Ottobre co se objevily po rozkliknutí -mají i některé eshopy v ČR, jako jednotlivá čísla, nebo předplatné. Tento rok jsem dostala naježeno celoroční předplatné komplet... ale popravdě, škoda, že to nemají na půjčování v knihovně, za některá čísla jsou to vyhozené peníze.

Pro nás, kteří nevládnou natolik angličtinou,aby si početli v anglických knihách o šití, zůstává jen málo možností....jednou z nich je kniha Lenky Velebové Střihněmě si na šaty aneb Konstrukce oděvních střihů...četli jste ji někdo? Můžete,prosím, poreferovat?

Střihněme si na šaty už mám doma. Je to kniha pro začátečníky a mírně pokročilé, nespokojené se střihy z Burdy a čehokoliv  jiného. Už jsem si podle ní zkonstruovala univerzální střih na pouzdrovou sukni, šestidílnou sukni a základní "bodice" čili výchozí střih pro halenku nebo sako nebo vrch šatů. Hodně tam toho chybí, především podrobnější vedení u složitějších střihů. Ale začátek je to fakt nenahraditelný, vřele doporučuji. V tuto chvíli kombinuji Velebovou s knihou Oděvní střihy od Hollahanové, která se věnuje hlavně úpravám základních střihů koupených, ale dá se z toho snadno pokročit k vlastní konstrukci. A na cestě mám skripta pro učňáky. Poreferuji.

Díky za recenzi, už jsem si objednala....a ta skripta - myslíte od Jany Kocurové? Původně skripta, vydaná  jako kniha-učebnice, už 4díly ...ta jsou ale až příliš podrobná? Pokud tedy šiju jen pro sebe a nejbližší, ne na zakázku....

Ano, ty. (autorka je Jana Kocurková). Mám doma knihu Učíme se šít od Boženy Krůtové a Kamily Cyrusové z roku 1971. Odpověď na každou otázku, která Vás při šití napadne, a to tak podrobná, že si od modernější úpravy pro učňáky slibuji stručnost a méně detailů. Ale uvidíte sama, Velebová inspiruje tak úžasně, že máte okamžitě chuť chytit příložník, balicí papír a pustit se do toho. Uděláte první střih, pak druhý a narazíte. A šití pro sebe a své nejbližší je přece ta nejhezčí inspirace a ambice.

Některé z učebnic Jany Kocurkové jsem si půjčila v knihovně a naskenovala do pdf, mohu dát k dispozici na nějaké úložiště. Mailem to asi poslat nepůjde. Pokud máte zájem, napište to tady, dala bych pak odkaz 🙂

Mě by zajímaly, kdybyste byla tak hodná. 🙂

Také se prosím hlásím :-).

 

 

 

Já také prosím. 🙂

12