Please or Registrovat to create posts and topics.

kvalitni kovovy zip

Dobrý den,

mám rozešitou bundu Minoru Jacket a sháním do ní kvalitní kovový zip (riri nebo raccagni)  v délce 80-85 cm a druhý do kapuce v décle 50-55 cm. Ideální barva tkanic by měla být horčicová nebo světle modrá (baby blue). Spoléhla jsem, že zip pořídím v Rita's galanterii, ale v takové délce s požadovanou barvou tkanic zip nemají. I kdyby se mi podařilo sehnat odpovídající barvu, nechci zip kupovat v metráži a pak ho zkracovat, protože to neumím. Na etsy jsem našla tento obchod: https://www.etsy.com/listing/190991426/riri-m6-one-way-zipper-silver-teeth?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=riri+zipper&ref=sr_gallery-1-2&col=1, ale přijde mi trochu hloupé objednávat zip z USA který tam byl předtím doveyený z EU a navíc mi přijde podezřelé to množství barev a délek, těžko říct jestli je to originál.

Za jakékoliv tipy budu ráda.

No, je to oříšek. Něco mají v Solidusu, ale tam byste musela zkracovat, protože nemají ladící zipy v různé délce.

Pacific Trimmings je kamenný, celkem známý obchod, tam bych se tohi, že nebudou mít originální výrobky, nebála.

Zkuste ještě Biltex, kdysi jsem tam nějaké kovové zipy kupovala - obyčejné, ale nebyly špatné. Za drobný poplatek zipy zkracují na požadovanou délku.

Kdysi tam mívali fakt dobré zipy, zpětně jsem se dívala do jedněch šatů z roku 2012 a zip právě od nich je značka Riri. Ale už jsem se párkrát se zipy od nich vytrestala.

V biltexu bohuzel nemaji pozadovanou barvu tkanic, zkusim ten Pacific Trimmings.   Nemáte podobně bohatý zdroj i na zipy raccagni? Už jsem nějaké zakoupila u rity v galanterii a človek si na tu kvalitu rychle zvykne.

Dobrý den,

hlásím update k situaci se zipy. Nakonec jsem se rozhodla objednat přímo z eshopu pacific trimming. Měli na výběr jak velké množství barev tkanic, tak kovových komponentů (různé velikosti zoubků, tak povrchové úpravy). Zipy se nevyrábějí přímo v požadované délce, ale podle zadané objednávky vám zip zkrátí, a musím říct, že to není poznat. Trochu nevýhoda je, že pokud sháníte velmi krátký zip, bude vás stát stejně jako ten dlouhý. Každopádně já jsem s objednávkou velmi spokojená a mohu jen doporučit.