Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

krejčovská panna

Milé dámy, dcera mi koupila krejčovskou pannu,prý abych mohla pro ni dále šít, i když se odstěhovala do zahraničí...má hraniční velikost 42, prsa spíše 44.....panna je nastavitelná, velikost 36-42, značka Leg-Form A, cena 3270, samozřejmě bych ji prodala se slevou a koupím si pak větší velikost, 42-48.

No, možná ještě zvažte, jestli si tuhle nenechat a neupravit si ji podle rozměrů více na tělo. S žádnou nastavitelnou se netrefíte zas až tak úplně a lépe se upravuje menší velikost na větší. naopak to nejde.

Já bych ji také neměnila a spíš upravila tu stávající. Stačí ji omotat pruhy vatelínu, obléknout odpovídající podprsenku a pak ještě elastický návlek, potřebné partie dovycpat a dotvarovat (opět pomocí vatelínu).  U té větší panny hrozí reálná situace, že sice centimetry po obvodu prsou budou odpovídat, ale budou nahnány spíš šířkou zad než velikostí poprsí.

Moc děkuji za rekci, paní Vendulo a paní Barboro....zviklaly jste mě,je pravda že z větší menší už neudělám, s obchodem jsem si sice vyjednala výměnu,teď váhám..na panně Leg form mě vadí ale i subtilní konstrukce, připadá mi rozviklaná, slyšela jsem stejnou výtku i na pannu Dianu...viděla jsem na některých snímcích, myslím u paní Barbory, pannu Lady Valet, také nastavitelná, ale na pevném dřevěném stojanu,je pohledná a vypadá pevnější,máte s ní jaké zkušenosti? Přemýšlím že doplatím tisícovku a koupím raději tuto, teď jenom větší či menší? to nebudu ani spát, protože to musím vyřešit do zítřka...všechny panny mají na eshopu Strima šicí stroje...díky za rady

Já mám zrovna tu Lady Valet, stabilní je tak nějak normálně, nepadá mi. S tou velikostí bych se rozhodovala asi podle tvaru postavy. Nejkritičtější bývá právě oblast poprsí/ záda. Pokud má dcera širší záda a poprsí jen malinko větší, tak bych vzala tu větší pannu. Pokud má naopak spíš užší záda a výrazně větší poprsí, tak spíš tu menší pannu, protože větší panna bude mít i při nejmenším  nastavení poměrně široká záda (poprsí je u panen malé, dovycpává se).

Tedy nemáte to rozhodování lehké, tyhle hraniční velikosti jsou vždycky prekérka. Já výběr panny řešila před rokem a rozhodování mi trvalo několik měsíců. Tak Vám přeji, ať se Vám výběr podaří vyrešit k maximální spokojenosti.