Please or Registrovat to create posts and topics.

Kráčející patka

Zdravím všechny,

došla jsem tak nějak k názoru, že by se mi na některé šití nejspíš dost hodila kráčející patka a zvažuji jakou vybrat

https://www.sicistroje-shop.cz/patka-kracejici-10449

https://www.sicistroje-shop.cz/patka-kracejici-r1000l

Případně zda máte zkušenosti s nějakou a můžete doporučit. šicí stroj Janome CB chapač.

 

děkuji

Pěkné odpoledne,

mám šicí stroj Janome 423S (kyvný chapač) a mám tuto kráčející patku:

https://www.sicistroje-shop.cz/patka-kracejici-200310002-janome

A jsem s ní spokojená. Dokud jsem neměla overlock, tak jsem s ní šila úplety na normálním stroji. Ještě jsem s ní šila kůži.

Noname kráčející patky silně nedoporučuji. Mně se jedna taková rozbila po prvním použití. Dala se opravit, tak jsem ji s velkým vypětím sil dala do kupy a ona se téměř okamžitě polámala znovu.

Můj stroj: stará Veritas. Patku mám tuhle: http://www.texcentrum.com/637-domaci-sici-stroje-prislusenstvi-patky-a-zakladace-univerzalni.html?zobrazdetailstroje=1&kod_produktu=tx016&list=&menu=637

Občas jí docela používám (i když mám už nějakou dobu OL). Na silnější vrstvy, nebo víc vrstev, že se to po sobě neroluje a různě nehromadí, a taky na úplety apod., že se (tolik) nevytahávají. Atd.. Jsem s ní spokojená, občas velmi lehce máznu, když už vrže ;). Když jsem ji pořizovala, myslím, že jsem do toho obchodu i volala, co na tu svojí veritasku a poradili mi tuhle.

Jsem si na ten váš dotaz vzpoměla. Starší článek/recenze, ale četla jsem ho až teď, když jsem hledala jisté recenze k Aliexpressu. Je tam hned na začátku recenze ke kráčející patce na Brother/Janome. Osobní zkušenost nemám, ale kdyby se mi tvar pozdával asi bych to riskla;). Já z toho co tam píše zkouším zakladače a svorky. A možná i náhradní řezací kolečka. A jiné věci, o kterých nepíše :)). http://tereskita.blogspot.cz/2016/01/sici-potreby-porizene-na-aliexpressu.html

 

Díky moc všem za odkazy. Nakonec jsem zkusila koupit tu jednu patku co jsem dávala odkaz a prozatím (po ušití jedné bundy ze softshellu) vydržela.

Skřipečky jsem na AE kupovala, mám je už několik let a naprostá spokojenost (ceny, za které se prodávají u nás jsou nehorázné), zakladače šikmých proužků mám taky a taky pár patek ke stroji. Řezací kolečko jsem nezkoušela, ale mám koupený celý "řezák" a jeden celkem v pohodě, druhý teda nic moc, ale vybrala sem si špatný druh.

Ještě jsem zahlédla v komentářích k šicímu stroji, informaci o LED "žárovce" pro šicí stroj - dá se běžně koupit, stojí kolem 100 Kč, mně bohužel po několika dnech ve stroji "odešla" a i když jsem reklamovala a vyměnila za jinou, během několika dní (několika hodinách šití) odešla opět, tak už neexperimentuju, i když by se mi líbila. Nutně to nemusí být u každého, paní se tenkrát dost divila, co mi to udělalo a že se jim to ještě nestalo.