Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Košile podle vlastního střihu.

Dobrý den, narýsovala jsem si košili  podle učebnice. Škola střihů. Střih je narýsovaný podle mých měr. Po sešití ( zkušební  nositelná košile z levnějšího plátna) Je vše špatně. Nesedí mi asi nikde. Mohu poprosit o radu jak to upravit. Na zadním díle jsou dva záševky  na předním jeden a druhý z podpaží.  Nesedí mi ani v průkrčníku. Košile bude bez rukávů a chtěla jsem klasický dvoj dílný límec narýsovaný podle návodu Ateh. Košili chci takto delší plánuji ji nosit přes kalhoty možná i s páskem. Přikládám fotky. A omlouvám se za délku.  Děkuji Daniela

Nahrané soubory:

Fotky mohou mást, ale myslím si, že máte větší sklon ramen, takže je třeba trochu zabrat v boční části ramenního švu. Pokud to tak je, tak se vyřeší i vrásnění, co se dělá v boční části předního dílu. Jinak na té košili nevidím nic tak zásadně špatného. Možná přebývá trochu materiálu na zádech, ale netuším, jestli chcete mít košili spíš volnější nebo na tělo.

Děkuji  zkusím to zabrat.  Košili jsem chtěla polo přiléhavou. Pomůže prohloubit záševky co jsou blíže středu? Nebo mám vypracovat ještě jeden uprostřed? ( není tam šev.) Daniela.

Ještě otázka ohledně prsního záševku. Nebude lepší ( pro mou plnost v oblasti prsou) ho odšít spíš z boku nahoru?

Asi bych prohloubila oba záševky – je potřeba trochu vyzkoušet, co bude fungovat… Prsní záševek by možná z boku lepší byl. Ale je to dost i o experimentování – zase čím víc času nad tím strávíte, tím budete moudřejší pro příště. 🙂

Když jsem například šila mamce kabátek, zjistila, jsem, že pro její typ postavy bude lepší zrušit úplně záševky vepředu, nechat jen prsní a více vykrojit boky a záda.

Zkusím  záševek odšít z boku nahoru a malinko prohloubit ty na zadech i ve předu. Je fakt, že jsem nepočítala s tím, že to bude napoprvé tip top. To bylo jen u sukně a kalhot. Co jsem rýsovala první.  Věřím, že se k padnoucímu kousku propárám:)Daniela

Dobrý den, košili jsem poupravila podle Vašich rad paní Jano a vypadá to omnoho lépe. Jen u průkrčníku to stále dělá  neplechu. Co stím? Nebo to podrží límec? Budu jej zřejmě nosit rozeplý. Dnes jsem zde na strankach blogu objevila článek předcházející  společnému šití  košil. Našla jsem tam odkaz na košili, kterou toužím mít. Už vím co budu šít v první půlce prázdnin. Daniela

Nahrané soubory:

Vidím správně, že máte jakoby u krku moc materiálu? Pokud ano, odšpendlete záševek směrm od krku k prsnímu vrcholu, ten záševek uzavřete a převěďte ho do pasového záševku. Důležité ale je porovnat zkušební model, co teď máte, s původním střihem, jestli náhodou nedošlo k vytáhnutí výstřihu.