Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Kolová sukně - brainstorming

Dobrý den,

Budu šít širokou sukni - velmi mi na ní záleží, kamarádka se v ní bude vdávat. Prosím tedy o tipy, jak to udělat co nejlépe.

Požadavky jsou světlejší zelená barva, rozšiřující se objem, veganská, midi délka, měla by být pohodlná.

Prosím o radu, jaký vybrat materiál a spodní vrstvu(y), a o tipy na techniku šití nebo i inspirační obrázky.

Nechci jít do objemné tylové spodničky, nevěřím, že je to pohodlné a kámoška na to není typ. Jak tedy co nejlépe dosáhnout objemu? Přemýšlela jsem o 3/4 kolové sukni, podložené něčím tužším (čím, aby to bylo prodyšné), plus přidat krinolínou pásku do lemu a podšívku/spodničku - z čeho, když by to nemělo být z hedvábí? Hlavní materiál bavlněný satén/len/len+viskóza (potřebují zohlednit i mačkavost), nebo něco jiného? Nebo dosáhnu lepšího tvaru, když přidám sklady, nebo udělám celé kolo?

Pokud bych ji přemluvila i na hedvábí, tak dupion?

Děkuju moc!

POkud byste ji přemluvila na hedvábí, tak taft je hladší. Dělá se i v polyesterové formě, ale nevím, jestli není hedvábí o něco k přírodě šetrnější, i když není vegan. Tady mají hedvábí krásné kvality, ale nevím, jak se to slučuje s barevnými požadavky/požadavky na cenu: http://emmaonesock.com/fabrics/ninetysix.asp?lcd=89191 . Ještě mají materiál, ze kterého jsem měla i svatební šaty já a to satin faced organzu, což je taková silnější organza, výhoda je, že má vzdušnější efekt http://emmaonesock.com/fabrics/silk_96_orgs.asp .

Co se objemu týče, tak krinolinová páska se dá dát nejen do záložky sukně:-)

Sukně může být podložená tužším tylem, když pod tím bude podšívka, tak to bude příjemné.

tak co se mačkavosti týče tak len nebo i kombinace len+viskoza mi připadají dost mačkavé na to, aby to bylo dost reprezentativní na svatební šaty - stačí sednout do auta a je to pomačkané.

krinolínová páska je super, a sem ráda, že Jana ukázala, jak s ní vypadají šaty úplně jinak. Využila sem u svých šatů a nelituji.

spodnička by mohla být z viskozové podšívky a nad to ten tyl jak píše Jana.

ak je hodváb problém len z dôvodu, že pri výrobe zomierajú zvieratká, tak existuje aj niečo ako " mirumilovné hedvábí" 🙂 a to sa vyrába až s kukiel po vyliahnutí motýľa 🙂

Byla jsem dnes shodou okolnosti v Solidusu v Brně a mají tam PES taft v mentolové barvě. Je moc pěkný, bohužel se nedá moc věrně vyfotit, v reálu je to fakt zelená a ne bílá. ? Stojí 290/metr a je to šíře 155 cm(doufám). Prodyšnost by neměla být problém , měla jsem širokou sukni z neoprenu a i v létě byla ok, přecejen trochu fouká i pod sukni.:-) Dá se jim kdyžtak i zavolat, jsou ochotní...

Nahrané soubory:

Děkuju moc za tipy!

Barva by měla být spíš hrášková, ale mně samotné se ten taft líbí 🙂 Myslíte tedy, že klidně můžu jít do PES, hm... Svatba bude spíš trochu punková, tak snad trochu mačkavost nevadí, ale aby to zase nebylo jak vytažené koni z tlamy.

Myslíte, že bude lepší svrchní látku podložit a šít společně s tím tylem nebo udělat sukñovou mezivrstvu...? A tyl ten tuhý, nylonový? A ještě - krinolinovou pásku našít na tyl nebo na svrchní sukni? Líbí se mi obrázek výše 🙂

Jano, prosím, a jak je to se splývavostí a průsvitností té satin faced organza? Ještě jednou díky.

@spaci Ta satin faced organza je poměrně průsvitná, ale drží dobře tvar. V nějakém sytějším odstínu ale tak průhledná nebude, takže by asi stačilo podražení batistem + podšívka. Na tom odkazu Vám pošlou vzorky, ale jen teda satin faced organzu v bílé a kvůli barvě krepdešín v požadovaném odstínu.