Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Francouzké švy do podražených šatů?

Dobrý den,

Na základě podrobného studia vašich článků o práci s delikátními materiály jsem se konečně odhodlala k šití šatů, které mnozí pravděpodobně znáte: Meridian dress od Papercut. Dobrou zprávou je, že mám za sebou již dva zkušení modely vršku, kdy jsem vychytávala tvar rukávu a především tedy délku náramenice. Poslední pokus dopadl na výbornou a nic mi tedy nebrání pustit se do šití. Až na to, že se nemůžu rozhodnout, jak na to.

A protože zodpovědnost za mé rozhodnutí vystoupit z mé komfortní šicí zóny, nese právě steh, doufám, že mi poradíte. Hodlám je šít z takového téměř průsvitného mačkaného (jakoby vrapovaného) hedvábí a chci použít francouzské švy. Jako první bych se ráda zeptala, zda vsazujete rukávy též pomocí francouzského švu. Má představa je, že rukáv bude bez podšívky či podražení, zbytek šatů musí být kvůli své průsvitnosti něčím podložen a též bych potřebovala vyřešit otázku určité nepevnosti této látky, u které se bojím, že se bude vytrhávat ze švů (mám bohužel ve skříni jednu úžasnou hedvábnou košili Pietro Filipi, která se v rukávových švech brutálně rozjíždí).

Takže:

1)      Francouzský šev pro vsazení rukávů ano či ne?

2)      Podrazit látku pro vrchní část a sukni pouze podšít, nebo také podrazit? A čím? Hedvábím? Nějakou bavlnou?

3)      V případě, že bych podrážela celé šaty, lze pak použít francouzské švy?

Předem moc díky za vaše doporučení/zkušenosti a držte mi palce

Nahrané soubory:

Přidávám ještě foto svrchního materiálu

Nahrané soubory:

Francouzský šev na vsazovaný rukáv nepoužívám, je tam moc velká křivka, takže raději začišťuji šikmým proužkem. Vršek bych podrazila, sukni podšila z toho důvodu, že podražený materiál jakoby získá na váze a tudíž by sukně nebyla tak lehká jako originál. Co se volby materiálu na podražení/podšití týče, tak by šel použít hedvábný batist nebo habutaj, hodně záleží na barvě, jaký seženete. Díky průsvitnosti materiálu tam vždycky bude posun odstínu, nejlepší by byla tělová podšívka, ale lze si hrát i s jinými podtóny.

Obecně lze francouzské švy použíti i u podrážených šatů, záleží spíš na celkové síle vrstev, tady budou tenké.

A držím pěsti, určitě to bude krásné!

Díky moc za odpovědi, Jani, už se těším, až se do nich budu moci pustit.